Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Bölcsődék » Szerintetek kötődik az a...

Szerintetek kötődik az a gyermek, aki nem köszön el reggel?

Figyelt kérdés

Kisgyerekem bölcsis beiratásán elhangzott a leendő gondozótól egy mondat, amit nem tudtam hova tenni. XY kisgyerek olyan gyorsan beszokott, reggel köszönni is elfelejtett az anyjának. Bár szerinte ez sem jó, mert kellene kötődni a szülőjéhez.

Én nem is tudom, mit gondoljak. Illetve először arra gondoltam, hogy lehet ilyen hülyeséget mondani. Az ovis gyerekem is beszaladt néha, én szóltam neki, hogy adhatok egy puszit? De nem érzem, hogy ne kötődne.

Igazából az lenne a fő kérdésem, normális, hogy aki gyerekekkel foglalkozik, az ilyesmiket gondol? Másnak is riasztó lenne, vagy én gondolom túl? Esetleg olyan is van, aki egyetért vele?



2022. okt. 12. 09:08
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
72%
Mi köze a köszönésnek a kötődéshez???
2022. okt. 12. 09:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
90%
A leendő gondozó nem akadémikus tudós. A magát biztonságban érző gyerek nem feltétlenül köszön el a szülőjétől, mert számára a szülő olyan biztonságot ad, hogy fel sem merül a gyerekben, hogy ő "elválik" a szülőtől.
2022. okt. 12. 09:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
100%
Hát nézd, az q gondozó elvileg látott már pár gyereket, ergo tisztában kellene lennie vele, hogy egy atlag 2-16 éves magától igen ritkán köszön....
2022. okt. 12. 09:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
75%
Kicsit túl van lihegve nálatok a kötődés téma...
2022. okt. 12. 09:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
100%

Jajj ne foglalkozz vele. Nekem is ezt mondták, az enyém is ilyen volt. Akinek meg nem akart leválni az anyjáról, hanem ölébe ült és nagyon sírt utána, az meg azért nem kötődött jól szerintük.


Marhaság az egész. Azt látják, hogy nem átlagos a gyerek reakciója(átlagos bemegy, de sír egy kicsit, majd feloldódik, ezt egy darabig, idővel meg az elején a bizonytalanság is elmarad) és nem tudják rendesen kezelni a dolgot, megpróbálják maguknak a maguk szintjén megmagyarázni.

2022. okt. 12. 09:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:

#3 hát ez az, hogy annyit azért nem. Egy éve dolgozza ezt. Beszélgetés alatt azt is elárulta, hogy kényszer volt neki ez a munkahely váltás, előtte sosem dolgozott gyerekekkel.

Nekem ez a mondat is ijesztő volt, de úgy voltam vele, a gyerekeknek nem a főiskola számít, attól még lehet majd jó kapcsolat köztük. Viszont talán ennek is lehet köze ahhoz, hogy ilyen furcsán gondolkodik a kötődésről, nem tudom. Nem akarok se hanyag, se túlaggódó lenni.

2022. okt. 12. 09:51
 7/11 anonim ***** válasza:
42%
Jó tudni, hogy ilyenekre kell bízni a gyerekeket!
2022. okt. 12. 09:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem ezt vígasztalásul mondta azoknak a szülőknek elöljáróban, akiknek sír a gyereke elváláskor, mert azért inkább ez a gyakoribb. A nagyobbik gyerekem hagyjén, hogy nem köszönt, mikor meglátott délután (2-re mentem érte, addig volt nyitva a csoportja), elszaladt az ellenkező irányba szinte minden egyes alkalommal, mert még játszani akart. Volt, hogy elbizonytalanodtam, hogy vajon renedesen kötődik-e. Azóta már iskolás, és határozottan állíthatom, hogy rendesen kötődik :)


A kicsi pont az ellenkezője, ő sírt sokáig az elválásnál, és azonnal szaladt hozzám, ahogy mentem érte, hátra sem nézett. Pedig ugyanoda jártak mindketten, és mindketten szerették a helyet meg engem is szeretnek :)

2022. okt. 12. 11:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
73%
Borzasztóan tulliheged. Ezt csevegésként mondta. Nem az egyetemen tartott előadást.
2022. okt. 12. 12:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
61%
Amit a szakma kötődésnek nevez, a laikusok tévesen a szülőhöz való kötődést értik alatta, pedig nem az, hanem általánosságban a megfelelő bizalomra épülő, egyenlőségen alapuló emberi kapcsolatok kialakításának a képességét jelenti. Ez nem kisgyerekkorban “vizsgázik”, hanem kamaszkorban, ill.fiatal felnőttként. Egy óvodai viselkedési motívum semmit nem mond erről!
2022. okt. 13. 01:16
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!