Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Bölcsődék » Ilyen esetben bölcsőde váltás?

Ilyen esetben bölcsőde váltás?

Figyelt kérdés
2,5 éves a kisfiam. Tavaly beiratkozás idején beirattam a lakóhelyünkhöz közeli bölcsődébe (közel ahhoz az ovihoz, ahova a nagyobb gyermek jár). De közben kiderült, hogy az óvodát felújítják, s hogy másik oviba kerülnek ideiglenesen. De az elég messze lett a bölcsődétől, s hogy ne kelljen két helyre járni, ősszel átirattam a fiamat (csak novemberben kezdte a bölcsit) az ideiglenes óvoda melletti bölcsibe. Fel is vették, könnyen beszokott, így könnyű volt a két gyereket hozni, vinni. Igen ám, de most tudtuk meg, hogy az eredeti óvodába már szeptemberben kezdenek a gyerekek, vissza költöznek. Időközben beirattam a kicsit ugyanebbe az oviba mini csoportba. De sajnos elutasították, mert nem indul, a fiam meg ugye még nem óvoda köteles. Nehéz lesz megoldani a két helyre járást, ezért irattam be tavaly a fiamat a másik bölcsibe, hogy ezt elkerüljem, de úgy tűnik, nem úszom meg. Viszont arra is gondoltam, hogy átiratom ide a közeli bölcsibe, ahova eredetileg tettem. Csakhogy egyrészt a fiam már megszokta ezt a bölcsit, másrészt nem lenne gáz, hogy ott vissza mondtam, most meg mégis beiratnám? Persze ha egyáltalán lenne hely még neki. Kissé dilemmában vagyok, ha lenne rá mód, elkerülném, hogy két felé kelljen járni, egyikkel buszozni. Ti mit gondoltok, mit tennétek ebben a helyzetben?

2023. máj. 22. 13:16
 1/5 anonim ***** válasza:
90%
nyugodtan, nem gáz. kicsivel buszozgatni nem könnyű
2023. máj. 22. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
71%
Bevallom, mi maradtunk a messzebbinél, amit már megszokott. Hasonló volt a dilemma, annyi a különbség, hogy mi meg tudjuk oldani a férjemmel ketten, hogy egyik irányba egyikünk megy, a másikba. amásikunk. De ha egyedül kellene hoznom-vinnem őket, és szimpatikus lenne a másik hely is, akkor erősen meggondolnám, hogy átirassam. Mennyi időt tudnál így spórolni?
2023. máj. 22. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Átíratnám.
2023. máj. 22. 16:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Megkérdezném, van-e hely a közeli bölcsiben. Ha van, átíratnám. Ha nem tudják bevenni, hát ez van.
2023. máj. 22. 16:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
2-es: kb egy órát tudnék így spórolni + majdnem 7000 forintot, amennyi a havi bérlet (csak emiatt kell a bérlet, nem szoktunk buszozni, mert minden elérhető a lakohelyünkhöz közel).
2023. máj. 22. 17:36

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!