Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Bölcsődék » Szeptembertől kezdtük a fél...

Szeptembertől kezdtük a fél napos bölcsit, mivel munkám home office. Viszont azóta tolódik a déli alvasa. Ilyenkor még lehet ottalvásra szoktatni?

Figyelt kérdés
1.5 hét alatt szokott be a bolcsibe, de a kezdeti nehézségek ellenére megszerette a bölcsit. Nem sír reggelente, mondhatni szépen bemegy a csoportba és reggel sincs hadakozás, hogy nem akar menni. Viszont nem tudom egy ilyen lépés, hogy legalább aludjon bent nem-e fog rontani a helyzeten.
2023. okt. 30. 06:47
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
Nem lehet előre tudni. Ki kell próbálni
2023. okt. 30. 07:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%

Az enyém 2 évesen kezdte, én is az alvástól féltem a legjobban. Már 2 hónapja jár, itthon 1kor cicin alszik el, ott bent délben a többiekkel egy szó nélkül.

2. Próbalkozos napon elaludt.

Adj neki esélyt.

2023. okt. 30. 07:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%
Vagy ront rajta vagy nem. Ezt előre nem lehet megmondani. Sajnos ugyanez igaz lehet egy betegségre, egy rossz álomra vagy egy esésre a bölcsi udvarán. Csak akkor tudjátok meg, ha kipróbáljátok.
2023. okt. 30. 07:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Bár lányom már ovis, kiscsoportos, de amióta ottalszik az óvodában, sokkal kiegyensúlyozottabb. Ott rögtön elalszik, szépen eszik előtte és utána is, uzsi után hozom el. Pedig én is itthon vagyok. De amikor elhoztam ebéd után, katasztrófa volt minden egyes napunk. Nem akart aludni, nem akart enni, nyűgös volt minden délután. Így tökéletes, alvás és evés után megyek érte, rögtön mehetünk akárhova, semmi baja.
2023. okt. 30. 07:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
100%
Nálunk is tök máshogy van a benti alvása. Ott délben cumi nélkül(!) egyedül befekszik az ágyba és elalszik a kis plüssét ölelve, alszik 2-2,5 órát, itthon mindig megcsúszunk, 1kor megy kb. aludni, előtte tejet iszik, cumival alszik, kezemet fogja, és 1,5 óra után felkel. Nagyinál sose kér tejet, hanem nagyival befekszik az ágyba, mindig ugyanazt a mesét olvassák, és abba alszik bele. Szerintem tudják, hogy más hely, más rituálé, én is aggódtam, de meglepően rugalmasak tudnak lenni a gyerekek.
2023. okt. 30. 07:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Ja, 4-es vagyok, azt elfelejtettem hozzátenni, hogy így szokott le az ujjszopásról is. Az oviban egyáltalán nem szopta, alváshoz sem, így mondtam neki, hogy próbálja meg itthon is anélkül, ez két hete volt, azóta nem szopja :)
2023. okt. 30. 07:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!