Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Bölcsődék » Gondozási díj összegét milyen...

Gondozási díj összegét milyen időközönként határozzák meg?

Figyelt kérdés
Tehát, mondjuk szeptemberben kezd a gyerekem a bölcsiben, akkor meghatároznak egy gondozási díjat amit fizetni kell havonta. Végig ezt az összeget kell majd fizetni, vagy bizonyos időközönként újra számolják ezt a díjat?

2013. júl. 8. 07:41
 1/4 anonim ***** válasza:

Évente legfeljebb kétszer módosíthatja a települési önkormányzat azt a rendeletét, amelyben meghatározza a térítési díjakat.

A gyakorlatban azért ez évi max. 1 szokott lenni.

Ebben az évben (2013) azért már nem valószínű a módosítás, majd a jövő évi költségvetés készítésekor jöhet elő ez a téma inkább.

Remélem, tudtam segíteni.

2013. júl. 8. 10:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Nem pont így értettem, de ezt sem tudtam, ezzel is segítettél. Köszönöm. Hanem arra gondoltam, hogy ugye jövedelemtől függ az,hogy pontosan mennyit kell fizetni. De a jövedelem, szélsőséges esetben, hónapról hónapra változhat. Tehát, hogy minden hónapban újra számolják, hogy mennyit kell fizetni, vagy csak beiratkozáskor nézik?
2013. júl. 8. 12:41
 3/4 anonim ***** válasza:

Az előző válaszoló vagyok.

Jövedelemigazolást elméletileg csak az elején kell leadnod. Abból számolják a térítési díjat a rendelet szerinti mértékben.

Elvileg 15 napon belül itt is jelentened kell a változást, aminek a te szempontodból akkor van értelme, ha a jövedelmed tartósan a kezdetben megállapított szint alá kerül.

Egyébként nem kérnek havonta vagy negyedévente papírt erről.

Vállalkozók esetében pedig az előző évi apeh igazolás alapján is számolhatnak.

Ha tisztességesen szeretnél eljárni, akkor ha nagymértékben növekszik a jövedelmed, akkor is szólsz és magasabb térítési díjat fizetsz. Ugyanígy ha lényegesen csökken, akkor is viszed az igazolást és az alapján számítják ki.

Ha nem teszed egyiket sem, akkor az év elején első alkalommal vitt jövedeleigazolás alapján fognak számolni.

Beletartozik a család valamennyi jövedelme (családi pótlék, árvasági ellátás, esetleges egyéb juttatások is).


Érdemes megnézned a településed önkormányzatának térítési díjra vonatkozó rendeletét, mert tól-ig határok vannak benne (pl. egy főre jutó jövedelem 100-150 eFt/fő/hó ugyanannyit fizet> ebben az esetben ez egy 4 tagú családnál már 200 eFt/hós jövedelemkülönbség!)- lehet, hogy még a jövedelemváltozásaiddal egyetemben is beleférsz abba a kategóriába, amivel felvesznek.

Szép napot:

2013. júl. 8. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm. Sokat segítettél. Most már tiszta a dolog. :)
2013. júl. 8. 13:58

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!