Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Bölcsődék » Beszélni még nem tudó gyerekke...

Beszélni még nem tudó gyerekkel jól bánnak a bölcsiben (általában)? Odafigyelnek rá? Pl ha szomjas, éhes még stb. Mik a tapasztalatok?

Figyelt kérdés
Mindent el tud mutogatni, csak az nem érti meg, aki nem akarja. Tényleg...vad idegenek is megértik a gyereket. 21 hónapos, valszeg jövő hónapban kezdünk. De csak annyit mond, hogy "anya" meg "nem" és "de". :p
2013. okt. 12. 17:59
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Gondolom, bölcsitől, néniktől függ. Mi teljesen normálisakat fogtunk ki. Az én fiam sem tudott, csak 4-5 szót, mikor a bölcsit kezdte 24 hósan, de 3 hónap múlva már összetett mondatokban beszélt - szerintem a közösség nagy húzóerő ezen a téren is.
2013. okt. 12. 18:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Köszi! Én is abban bízom, hogy beindul a beszéd is.
2013. okt. 12. 18:23
 3/7 anonim ***** válasza:
100%
Persze gondolj azokra akiknek az 1 éves gyereke bölcsis azok is el vannak látva.
2013. okt. 17. 19:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Köszi! Hát, remélem! Olyan rosszakat is lehet hallani. :(
2013. okt. 17. 19:27
 5/7 anonim ***** válasza:

Igen, nálunk odafigyelnek. Kisfiam, csak heti két napot van, 3 órát,de többször vettem észre, hogy átpelenkázva adják vissza, vagyis nem hagyják a kakiban. A három óra alatt reggelit is kap, meg 10 órait is. Néha még altatják is, popóütögetéssel, ha látják , hogy álmos.

A lehetőségekhez képest, mindenkit próbálnak ellátni, pedig ketten vannak 12 olyan gyerekre, akik még nincsenek 20 hónaposak... Ebből több nem tud beszélni még. A beszoktatás alatt megfigyeltem, bízom benne, hogy ez nemcsak a látszat.

2013. okt. 17. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 Kertészné:-) válasza:
100%
Én a 2. kerületben vagyok gondozónő :-) Akik nem úgy bánnak a gyerekekkel azok nem is dolgozhatnak ilyen helyen! Persze rossz példák vannak, de mindenhol igyekeznek kiszűrni. Szerintem a 2 hetes beszoktatás alatt fogod látni mi, hogy működik. 12 gyerekkel valóban nem olyan egyszerű mint nyolccal pl. Egyéni bánásmódban igyekszünk mindenkit részesíteni,de a pelus csere alap..Persze van,hogy délután egyedül van az ember ha nincs technikai kisegítője és akkor előfordul,hogy a 12 ből valakinek nem lesz pelenka cserélve,de ezt én pl szoktam jelezni. Általában nincs gond mi nagyon pozitív visszajelzéseket kaptunk szerettek hozzánk járni pedig fiatalok vagyunk kolléganőmmel (25 évesek) Sok sikert kívánok!! :-)
2013. okt. 24. 20:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Ugyanúgy kell bánni egy nem beszélővel, mint egy jól beszélővel. Lehet, hogy eleinte nem mindig tudja majd a gondozónő, hogy mire gondol a gyerek, de pár nap alatt belejönnek majd. Nálunk is van ilyen.

Egy gondozónő

2013. nov. 26. 19:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!