Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Bölcsődék » Hogy adjam bölcsibe?

Hogy adjam bölcsibe?

Figyelt kérdés
Kisfiam hamarosan 2 éves, nagyon vágyom már emberek közé, szeretnék visszamenni dolgozni. Úgy érzem, hogy nem szeretnék tőle mindent azonnal megvonni és fenekestül felforgatni a világát, ezért fokozatosan szokatom be, előbb 4, majd fél év múlva 6 órában adnám be (ha minden jól megy). Az egyik gondozónő ismerősöm viszont azt tanácsolta, hogy altassam ott inkább, de ő még nagyon ragaszkodik a délbeni tápszeres altatási rituáléhoz, az öleléshez, a cirógatáshoz és mivel főként csak velünk van, most így azt mondom, hogy kizárt, hogy ott aludjon. Abban reménykedem, hogyha látja, hogy a többi gyerkőc marad és altatás következik ő is szeretné kipróbálni idővel és nem azért, mert "rákényszerítik". Nem akarok neki nagy érvágást azzal, hogy magam is és a megszokott lecsendesedési dolgainkat is azonnal elveszem tőle. Nem féltem amúgy, viszonylag magabiztos, kiegyensúlyozott, kedves gyerek, de 2 évesen nagyon kicsinek tartom még a 6-7 órás bölcsis tartózkodáshoz. Mit gondoltok?
2013. dec. 9. 12:13
 1/5 anonim ***** válasza:
69%
Ha esetleg többet járnátok játszóházba/babamama klubba/játszótérre v beiratnád valamilyen foglalkozásra amíg te pl. jársz vmilyen tanfolyamra nem lenne elég felnőttekből? Lehet h most nagyon hiányzik a felnőtt társaság, de fogsz még dolgozni évtizedeket, amikor az az egy év fog hiányozni amikor nem volt veled a kicsi fiad. Amúgy hogy a kérdésre válaszoljak, szerintem is a lehető legrövidebb időre add be. Esetleg ha megengedhetitek magatoknak akkor heti 2-3 nap magánbölcsi/csana.
2013. dec. 9. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Köszi a választ, rengeteget járunk játszócsoportba, oda, ahová járni is fog, de az az 1-2 óra csak azzal telik, hogy őt figyelem vagy fegyelmezem. Másrészt szükségünk van legalább annyi pénzre, amennyit a gyed-del kaptam, és ezt csak a minimum 4 órás munkavégzéssel tudom megoldani.
2013. dec. 9. 13:05
 3/5 kíváncsicska ***** válasza:
100%
Én is visszamentem dolgozni 2 hete.A lányom 2 éves.Ő délben még az ölemben/apja ölében aludt el.5 nap alatt szoktattuk be, 3 hét után már magától megy be miután puszit ad nekünk reggel.Ja az hogy azt mondta neki a bölcsis néni, hogy x.y tedd le a kezed az asztalról míg megterítek és letette, hát meglepődtem.4. nap önállóan aludt el a bölcsiben, és azóta is alszik.Ha beadod ne legyenek kételyeid.MEGÉRZIK és kihasználják.Nem teszel vele rosszat, ha reggel 8-tól 3-fél 4-ig bent van a bölcsiben.Egy a lényeg itt is a napi ritmus meg legyen.Reggel elviszed x időben, és tudja, hogy maximum uzsi után visszamész érte.Reggel nincs elötte sírás, meg "jaj akkor még egy puszi".Kemény lesz nem mondom, hogy nem, de neked is el kell fogadnod, hogy jó helyen van, és nem lesz baj, ha nélküled is jól érzi magát.
2013. dec. 9. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim válasza:
A bölcsődei beszoktatás ideje pont ezen problémák megoldásában segít. Ha elhatároztad magad, hogy beadod, keress olyan intézményt, ahol minden ilyen kérdésedre őszinte választ kapsz, és ahol maximálisan támogatnak téged is és gyermekedet is. A bölcsöde nagyon jó intézmény, két évesen már nem olyan kicsi az a gyermek, hogy ne viseljen el kisebb, fokozatosan bekövetkező változásokat. A szülői szeretetet nem pótolja, de abban biztos lehetsz, ha te sem tragédiának éled meg a dolgot, gyermeked sem fog másképp érezni, már csak azért sem, mert az "új feladatával" lesz elfoglalva.
2014. jan. 3. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Az én kislányom is nagyon "rituálisos" volt :) De a bölcsiben érdekes mód ő az első,aki lefekszik és szó nélkül elalszik.Ott nem anya van,akivel lehet szórakozni:),tudják,h velünk megtehetik:) Nyugodtan menj vissza dolgozni és igaza van az ismerősödnek abban,h aludjon ott.Mi több mint egy hónapot szenvedtünk a beszoktatással és igazi pálfordulat volt az ott alvás,úgyhogy én is csak javasolni tudom.És az is igaz,h nem szabad éreznie rajtad,h izgulsz.Hidd el,imádni fogja a bölcsit!
2014. jan. 4. 17:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!