Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Bölcsődék » A babámat 18 hónapos korában...

A babámat 18 hónapos korában kell bölcsibe adnom. Hasonló tapasztalattal rendelkező anyukák véleményét/tapasztalatait szeretném hallani?

Figyelt kérdés

18 hónapos babámat bölcsibe kell majd adnom (jelenleg 13 hónapos) de nagyon aggódom, mert sok negatív véleményt olvastam a bölcsikről, ilyen kicsi babák esetében.

Hogyan foglalkoznak egyáltalán az ilyen kicsikkel?

És a beszoktatás és beiratás? Meddig kell leadni a jelentkezést és mi kell hozzá? Szeptemberi kezdésnél mikor kell beszoktatni a kicsiket? Még az idei évben, vagy csak szeptemberben?

Köszönöm,ha megosztod a véleményedet velem


2014. jan. 5. 11:43
 1/9 A kérdező kommentje:
Bocsánat, hülyeséget írtam, 21 hónapos lesz szeptemberben, amikor be kellene adnom.
2014. jan. 5. 12:12
 2/9 anonim ***** válasza:

Az enyem 20 honaposan ment, de nagyon jo tapasztalatom volt vele. Kiktol hallottal rossz velemenyt, akiknek a gyereke oda jar es konkretan arrol a bolcsirol?


Beiratni tavasszal kell, nalunk osztol folyamatos volt a beszoktatas.


Arra figyelj, hogy a gyerek elott ne tegyel olyan kijelenteseket (meg ugy sem, hogy o ott van, de te massal beszelgetsz) hogy szegenyke, meg sajnalod. O bolcsis nagyfiu/nagylany, aki mar mehet, mert olyan nagy es ugyes. Ne az jojjon le neki,hogy a bolcsi valami szornyu hely es az anyam is retteg, hogy ott kell hagynia.

2014. jan. 5. 12:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
20%
Nincs annál jobb mint ha bölcsibe megy. Fiam 20 hónaposan ment bölcsibe, pedig én itthon voltam utána is, de egy ekkora gyereknek már szüksége van rá.
2014. jan. 5. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:

Èn is most 18 hósan adom bölcsibe a kisebbik lányomat.

Èn évekig dolgoztam 3 év alatti gyerekekkel(au-pair lány majd családinapközi).

3 év alatti gyerekeknél a legfontosabb, hogy elég figyelmet, szeretet, és törödést kapjanaka.

Ezt csak akkor tudja egy intézmény megadni, ha kevés gyerek van benne, és sok gondozó.

Vagy is semmi esetre sem szabad, hogy egy gondozóra több mint 5 gyerek jusson, és egy szobában max 10 gyerek lehessen(de ekkor már elkell a 3 gondozó). Egy épületen belül ne legyen több mint 50 gyerek. Minden csoportnak külön pelenkázója legyen, és az alvó helyek is eléggé szeparáltak legyenek. Egy gondozó egy percre sem veszítheti gyerekeit szemelöl, ha ki kell mennie akkor is mindig 2 gondozó maradjon a szobában.


Nem rég volt, hogy a bölcsödéböl megszökött a 2 éves gyerek. Habár csak médiából ismerem a történtete, de ott nyilatkozott a bölcsi vezetöje, hogy 150 gyerek jár az intézménybe.... ez rengeteg. Azért is, mert ehhez olyan nagy mennyiségü gondozó kell, hogy már ök maguk nem ismerhetik egymást, nem tudja ki kinek a gyereke stb...


Nézz körül, hogy milyen intézmények vannak felétek. Nézd meg ki a szimpi, ki nem. A legfontosabb egy bölcsödei gondozóban, hogy neked mint szülönek 100%-ig megfeleljen, akkor a gyerek is jól érzi magát.


Beszoktatás kicsit más mint az oviba, itt idö kell a gyereknek. 2 hét a minimum idö emit egy szülönek rá kell számolni egy beszoktatásnak ennyi idösen. Lehet, hogy 7 nap alatt beszokik, de nekem az nem tetszett mikor dolgoztam, hogy a szülönek nem volt ideje, és volt, hogy 1 hét után elment dolgozni, a gyerek meg sírt csak.

2014. jan. 5. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:

Csak itt, illetve egyéb forumokat olvasgatva szűrtem le a negatív véleményeket.

Én is jártam annó bölcsibe, és anyu szerint nagyon szerettem,hogy több gyerekkel vagyok, ami meg is látszódott a viselkedésemen.

Nos, a fiamon is hasonlót látok. Imádja a többi gyerekeket, akár vele egykorúakat,akár nagyobbakat.

Van egy féltestvére, aki 8,5 éves. Érte különösen rajong, és furcsa,de már pár hónapos kora óta, pedig csak hetente 1-2 napot van itt.

Ha sétálunk, vagy hasonló koru kis barátnőjéhez megyünk, nagyon jól kijön a másikkal, szívesen odaadja a játékát, nem sír értük,szóval ezzel sincs baj.

Ezért gondolom,hogy evvel nem lenne baj a bölcsiben, viszont nagyon félek, hogy abban a korban amiben akkor lesz, ugye ez lesz a beszédfejlődés jelentősebb szakasza, hogy az ott töltött időben a gondozóknak nem lesz idejük kellőképp foglalkozni vele, illetve nem tudom,hog pl bilireszoktatásban partnerek e a gondozók, stb..

Szóval vannak félelmeim,melyeket valószinüleg fel is nagyítok egy kicsit, de ugye ő az első gyerekem.

2014. jan. 5. 14:39
 6/9 anonim ***** válasza:
Nyugi,nem lesz gond.
2014. jan. 5. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
A beszokás folyamatos, nem egyszerre szoknak be mind. Itt nálunk november 30-ig tart az első beszoktatási időszak. Utána férőhely függvényében év közben is vesznek be gyereket. Így mi jövő héten kezdjük majd, 24 hós a kislányom. Tavaly szeptemberben írattam be. Én a gyakori megbetegedésektől tartok a legjobban.
2014. jan. 5. 15:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 Babi0906 ***** válasza:

Mi a kis fiammal január végén kezdjük el a beszoktatást ami 2 hét de gyerektől függően lehet kevesebb is. 20 hónapos lesz 13-án. Én már tavaly nyáron beírattam,hogy biztos felvegyék de mivel a bőlcsit kétszeresére bővítették így a férőhelyekkel nem volt gond. Ugyan abba a bőlcsibe fog járni ahova annak idején én is és a nővérem is jártunk. Még vannak abból az időkből is ott dadusok :) Anyu szerint mi imádtuk és mivel a kis fiam nagyon eleven és imádja a társaságot nem hinném,hogy gond lesz. Nálunk ő első gyerek így remélem ott megtanulja azt is,hogy nem csak ő van egyedül, kicsit szocializálódik :) Egyébként már voltunk több szülővel elbeszélgetésen, megismerni a dadusokat meg felvilágosítottak minket és nagyon szimpatikus volt az egész környezet. Szerdán jönnek ki család látogatásra.

Szerintem ne aggódj. Gyereknek gyerek a barátja :D

2014. jan. 6. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:

A betegségektől én is tartok,de úgy gondolom, közösségben elkerülhetetlen.

Nem is tudom, a kerületben melyik bölcsi fele induljak, ha jól tudom 4 is van.


Férőhelyről sem tudk még semmit?

Talán jövő hónapban ellátogatok a legszimpibbe.

Én is vallom,hogy gyereknek gyerek a barátja, de azért mégis...

Tudjátok hogy van ez. :)

2014. jan. 6. 18:03

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!