Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Bölcsődék » Gyomorgöcs a holnapi bölcsitől...

Gyomorgöcs a holnapi bölcsitől? Biztatnátok egy kicsit?

Figyelt kérdés

Kisfiam két éves és bölcsis. Illetve még csak egy hetet voltunk (két hetes a beszoktatás), mert az első hét után lebetegedett és egy hetet itthon volt. Az első hetet szuperül bírta, ma viszont sírva kellett otthagynom és a délelőtt folyamán többször sírva is fakadt. Igaz, már bízik a gondozónéniben, oda is bújt hozzá, de azért többször eltört a mécses.

Tudom,hogy nem szabad mutatni,hogy ideges vagyok, de már görcsbe rándul a gyomrom,ha a holnapi napra gondolok!


2014. jan. 20. 14:07
 1/8 anonim ***** válasza:
bölcsis gondozóként biztatnálak.. :) teljesen normális a kicsi reakciója... az hogy még néha sírdogál kicsit, azt jelenti, hogy jó a kapcsolatotok... ez teljesen természetes, nehéz neki megválni anyától :) rosszkor jött, hogy pont megbetegedett szoktatás után és nem tudtad folyamatosan vinni, de nagyon gyorsan hozzá fog szokni, nem kell félned! a gyerekek nagyon hamar alkalmazkodnak... szülőknek sokkal fájdalmasabb a leválás :)) (szülő is vagyok, én lányom is volt bölcsis, tudom miről beszélek! :) ) fogadj meg egy tanácsot tőlem ha lehet: amikor reggel beadod a bölcsibe, ne nyújts el a búcsúzkodást... átöltözteted, egy puszi és már indulsz is!!! hidd el minél tovább babusgatod még előtte kint, annál nehezebb lesz megvigasztalni utána... meg ezzel azt is érezteted vele, hogy te sem akarod otthagyni... mintha félnél :) tudom, hogy nehéz... de hidd el ez a pici érdeke... az esetek 99%-ban mikor így adja be még ha pityeregve is az anyuka, mire kiér a bölcsi kapujához, a kicsi már vigyorogva játszik a többikkel... (és ezt szó szerint értsd!) de ha babusgatod még, akkor bizony kell 5-10 perc is mire meg lehet nyugtatni... otthon meg mond neki, hogy milyen jó neki, mennyi barátja lesz, milyen sok játék van ott, mikkel tud majd játszani, hogy a gondozónénik mennyire várják, tehát készítsd is fel a másnapra... :) nem lesz semmi gond... csak egy kis időt bírj még ki! :)
2014. jan. 20. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:

Köszi! :)

Hú, hát most tényleg rosszul vagyok! Szegény csak sírt, "anyázott", nekem meg ott kellett hagyni. A kocsiban meg én sírtam,hogy milyen anya vagyok én,hogy otthagyom a síró gyerekem!

Van egy kislány, ő most kezdte a második hét beszoktatást és még nem sírt. Úgy irigyeltem az anyukáját, hogy legalább őt ez meg tudta nyugtatni. Anyuka ott pedig idegesebb,mint a gyerek! :)

Ma még kikönyörögtem,hogy reggeli utánig maradhassak,holnap viszont már beadom és mennem kell.

Igen, mondták,hogy nem szabad búcsúzkodni.

De mi van,ha nem szokja meg? Ha mindig sírni fog?

2014. jan. 20. 14:31
 3/8 anonim ***** válasza:
hidd el nekem olyan nincs :) én még nem találkoztam olyan gyerekkel a 4 év alatt :)) olyan van aki "zsarolja" az anyát reggel sokáig a könnyeivel de ez hidd el enkem csak addig tart míg el nem megy az anyuka... utána a gyerek vígan mosolyogva játszik egész nap! sőt olyan gyermekünk is van aki akkor kezd el sírni, amikor jönnek érte, mintha egész nap szörnyű sorsa lett volna, holott önfeledten vígan kacarászik egész nap... a gyerekek okosabbak ám mint mi azt gondolnánk!! :) szóval nem kell ettől tartanod... ha aranyosak a gondozónők, akkor minden rendben lesz... :)
2014. jan. 20. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:

Aranyos vagy!

Remélem,hogy megszokja! A gondozónénik imádni valók, főleg, aki beszoktatja. A fiam is kedveli, itthon már második nap emlegette a nevét! :)

Egyébként nem okoskodni akarok, de nem lett volna jobb,ha így egy hét kihagyás után legalább még tovább maradtam volna ott?

2014. jan. 20. 14:52
 5/8 anonim ***** válasza:
bocsi csak közben el kellett mennem a lányomért a suliba :) nem... muszáj megszoknia már a legelején azt, hogy te nem vagy ott vele... nálunk úgy zajlik a beszoktatás, hogy első nap végig ott lehet az anyuka (2-3 órát vannak még csak akkor ott ) másnap már megkérjük az anyukát, hogy üljön ki a folyosóra... harmadnap meg már elküldjük... telefonszám van nálunk, ha nagy gond lenne és tényleg nem tudjuk megnyugtatni akkor szólunk anyukának hogy jöjjön érte és vigye még haza, tehát nem hagyjuk, hogy egész nap sírjon :) de amíg te bent vagy vele a teremben, addig a gongozónőnek esélye sincs közelebb kerülni a kicsihez... hisz akkor csak anya kell :) szóval mi se engedjük ezt meg... és nem is szokott probléma lenni... ahogy leírtad az elején, hogy csak néha van pityergés napközben, ez tényleg nagyon hamar el fog múlni... volt olyan gyerekünk aki 3 hónapig folyamatosan!! sírt.. már majdnem feladtuk mi is :) (ott nem volt kinek szólni mert dolgozott anya is apa is...) 3 hónap után egyszer csak "megrázta magát" és mint akit ketté vágtak onnét kezdve semmi! gond nem volt vele... akit mesélsz, másik anyuka... vannak olyan gyerekek, akik 2-3 hét múlva döbbennek rá, hogy ez nem csak játék, hogy eljárok bölcsibe, hanem ez komoly és már minden nap menni kell... és akkor kezdenek el sírni.. őket nehezebb is akkor megnyugtatni... akinél ez soha nem jön elő, ott viszont kötődési problémák vannak... vagy az anya-gyermek kapcsolat nem kiegyensúlyozott, vagy a szülők kapcsolatában valami probléma ami miatt jobb a bölcsiben mert ott nyugalom van... nagyon ritka aki ennyire alkalmazkodó és nem húzódik meg semmi a háttérben... szóval én a helyedben komolyan mondom örülnék neki hogy ez így zajlik nálatok, mert ez azt mutatja, hogy nagyon jó a kapcsolatotok! :) nyugodtan kérdezz még ha valami érdekel :)
2014. jan. 20. 15:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:

Szia!

Hát ma is volt reggel sírás, de állítólag utána meg lehetett vigasztalni, elég hamar. Viszont 10 körül elkezdte és időszakonként újra kezdte. De ha nem is sírt, akkor sem játszott a többiekkel, csak ült a gondozónéni ölében!

De legalább már őt elfogadta. Viszont délben már megint kezd jobban lenni, mert összekötötte,hogy utána megyek érte. Csak nem tudom,hogy mi lesz így az ottalvással.

El vagyok keseredve! :(

2014. jan. 21. 14:12
 7/8 anonim ***** válasza:

Ha ez vigasztal, nem vagy egyedül! A fodrászom is kismama (volt) decemberben volt 3 éves a kisfia és 21 hónapos kora óta jár bölcsibe. Novemberben voltam nála utoljára, akkor mesélte, hogy neki kb. 2 hete van úgy, hogy már nem sír a gyerek amikor reggel beadja a bölcsibe! :O Állítólag utána semmi baj nincs a gyerekkel, teljesen jól van, játszik, alszik, eszik szépen. De minden reggel sírt több mint egy éven keresztül!

Mindezt azért mesélte el mert mi is bölcsit kezdtük, ez a második hetünk.

Na, ez most nem fog vigasztalni de az én gyerekem meg ennek az ellentettje. :) Eddig egyetlen 1x pityeredett el majdnem reggel. Végül nem lett sírás csak már kezdett görbülni a szája. Amúgy meg szalad befelé, még a puszit is úgy dobom utána. Ja, és egyszer sírt bent amikor eltűnt valahová a cumija és bepörgette magát. Imádja a bölcsit! Neki jót tett! Van aki meg büntetésként éli meg. Sajnállak mert az ember szíve megszakad ettől én annyira átérzem de tuti, hogy a Te gyereked is halál jól érzi magát a bölcsiben és a sírás csak neked szól!

2014. jan. 23. 18:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Bocs, most olvastam el az utolsó hozzászólásod. Na, ugyanígy volt egy kisfiú nálunk a második beszoktatós héten. Nekünk akkor volt az első hetünk és ott voltam az első napokban ezért tudom. Eszébe jutott még anya meg, hogy ott lett hagyva és sírdogál egy sarokban. Aztán abbahagyta nézelődött kicsit aztán megint sírdogált stb..

A 3. napra teljesen elmúlt ez, amikor bementem a csoportba már Ő volt a főkolompos, a vezér. Ment körbe-körbe nevetve (van egy oszlop a szobában) a többiek meg utána. Kérdeztem a gondozónéniket, hogy már ilyen jól van Viktorka? És mondák, hogy igen, már tegnap is nagyon jókedve volt, nem sír már egyáltalán. :)

2014. jan. 23. 18:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!