Kivegyem? Ne vegyem?

Figyelt kérdés

A kislányom szeptember óta jár bölcsibe, amikor beírattam nem tudtam, hogy terhes vagyok.

Imádott járni, hétvégén is akart menni, és minden este úgy feküdt le, hogy holnap megyünk-e bölcsibe.

Ott nagyon jól érezte magát, a legjobb evő volt a csoportban, hamar elaludt, sokat játszott, és mindig vidám volt.

Pontosan 2 hónapja megszületett az öccse. Nem is volt semmi gond 2 héttel ezelőttig. Előte betegség miatt itthon volt 1,5 hetet, majd amikor ment újra, akkor már rossz kedvű volt. Azóta a csoportban nem játszik senkivel, nem beszél senkivel, a szivacson fekszik egész nap és szopja az ujját, az udvaron egyedül ücsörög a babaházban, nem akar enni. Sokat sír, volt, hogy remegett is.

Most azt próbáltuk, hogy ebéd után megyek érte, hátha csak átmeneti. De ma reggel szörnyű volt.. Mindig a férjem viszi reggel, és mondta, hogy ma reggel sírt s toporzékolt, hogy nem akar bemenni. Ilyen még nem volt.


Kivegyem? Vagy adjak még neki 1-2 hetet hátha ismét minden a régi lesz?



2014. márc. 5. 08:49
 1/10 anonim ***** válasza:
0%
Én biztos nem venném ki, egy ekkora gyereknek már kell a bölcsi, majd újra megszokja és megszereti.
2014. márc. 5. 09:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%
Nem látom, hogy írtad volna e a korát. Mennyi idős? Én biztos nem vinném, várjatok egy kis időt, aztán próbáljátok meg újra. De ha nem akarja én nem erőltetném.
2014. márc. 5. 09:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%
Én nem venném ki, adnék még neki pár hetet. Amikor bölcsi után otthon van, próbálj meg a lehető legtöbbet vele foglalkozni (de gondolom ez így is van), mert féltékeny a testvérére, hogy te otthon vagy vele, ő pedig bölcsiben. Ha eddig szerette a bölcsit akkor biztosan jó neki ott lenni, csak most téged akar, mert tudja hogy a kistesóval foglalkozol egész nap. Ilyenkor fokozottan kell vele éreztetni hogy ő a legeslegfontosabb a számotokra (persze a baba is, csak neki úgy kell érezni hogy ő a legfontosabb)
2014. márc. 5. 09:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:
júniusban lesz 3 éves
2014. márc. 5. 09:37
 5/10 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat.

Nagyon szereti az öccsét, mindig mondja neki, hogy szeretlek Soma, nagyon szép vagy . ..

A gondozónő szerint testvérféltékenység, csak nem az öccsére haragszik, hanem a világra, hogy ilyen helyzetbe került.

2014. márc. 5. 09:39
 6/10 anonim ***** válasza:
valószinüleg tényleg a tesó miatt vabn, nagyon figylej ré hogy legyen közös programotok csak nektek ketten. Persze ez vcsak 1-2 óra a pici miatt, de legyen olyan amikor te csak vele foglalkozol apuka vagy valaki meg addig a picivel van.
2014. márc. 5. 09:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
61%

én kivenném és szeptemberben oviba vinném.

sok neki, hogy ő bölcsiben vagy míg te otthon vagy a tesóval. te is megteheted, hogy 2 gyerekkel legyél otthon, másrészt átadnátok olyannak a helyet akinek azért kéne bölcsibe adnia a gyerekét, hogy kenyeret tegyen az asztalra.

nem érzi jól magát, nem akar menni, minek kéne ott ülnie rossz kedvűen? 2 hónap múlva úgyis jön a nyár...

2014. márc. 5. 11:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:

Már szeptemberben felajánlottam, hogy átadjuk a helyet másnak.

Azt mondták nincs "várakozó". Most sincs, mert megint megkérdeztem. Sőt kapaszkodj meg, kettővel kevesebb gyerek van , mint amennyinek hely van.

2014. márc. 5. 16:45
 9/10 anonim ***** válasza:
neki te kellesz nem a bölcsi....tudja hogy otthon vagy a kicsivel,féltékeny.hiányzol neki.az jó ötlet hogy vedd ki a bölcsiből és szeptemberben vidd oviba.én is
2014. márc. 6. 23:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
9-es vagyok.folytatom:én is ezt tenném.most azt érzi hogy ő úgymond ki van rakva otthonról és ez így jön ki rajta.ha eröltetni fogod csak megutálja mégjobban.legyetek együtt otthon szeptemberig. minden jót nektek.
2014. márc. 6. 23:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!