Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Bölcsődék » Ha nappali tagozaton elkezdek...

Wishmay kérdése:

Ha nappali tagozaton elkezdek egy OKJ tanfolyamot és ezért járna a gyermekem bölcsődébe, akkor is kell fizetni a gondozónői díjat?

Figyelt kérdés
Ecseren lakunk, most fog lejárni a GYED-em. Itt Ecseren nincsen bölcsi, így abban sem vagyok biztos, hogy hová és hogyan tudják felvenni. Viszont annyi jövedelmünk nincs a párommal, hogy ki tudjuk fizetni a tanfolyamot esti tagozaton ( bölcsődei gondozónő :) ). A dédik nagyon idősek, nem tudják két éven át minden nap reggeltől estig a gondját viselni, valamint a gyermekemen is látom,hogy jót tenne neki a közösség. Most 18 hónapos. A jelenlegi munkahelyem a csőd szélén áll, mindenképpen szeretnék tanulni. Azt tudtam eddig meg, hogy a gondozónői díjat a kettőnk összjövedelméből számolják ki. Az nekünk körülbelül 140 ezer lesz, amikor már csak a GYES-t fogom kapni.

2014. márc. 15. 13:10
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
Bölcsi mindenkinek fizetős, mivel nem kötelező, ez alól nincs kibúvó. De ha estire mész miért kellene nappal bölcsibe járnia, amikor te is otthon leszel?
2014. márc. 15. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:

Kinek nem kell bölcsödei gondozási díjat fizetnie?

a rendszeres gyermekvédelmi kedvezményben részesülő gyermek,

a tartósan beteg vagy fogyatékos gyermek,

a három- vagy többgyermekes család gyermekének,

az átmeneti gondozásban lévő, az ideiglenes hatállyal nevelőszülőnél vagy gyermekotthonban elhelyezett, az átmeneti vagy tartós nevelésbe vett gyermek.

Ha rátok egyik sem vonatkozik, akkor kell fizetni.

Keresetetek alapján, ha 3-an vagytok, akkor kb. havi 11-12 ezer a havi díj, plusz a kaja, de ugye ez változó intézményenként. Azért mert tanulsz, azért nem engedik el a díjat. Általában a nagyon alacsony keresetűeknek nem kell fizetni, de nektek az 1 főre eső jövedelem 46 ezer Ft körül lesz.

2014. márc. 15. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:

első válaszoló, leírta a kérdező, hogy nappalira menne mert az esti tanfolyam túl drága nekik.


úgy tudom, hogy a bölcsödei díj a bevételtől függ. ha a tanfolyam miatt is felveszik, akkor is ugyanúgy számolják, mint ha azért vennék fel ha dolgoznál, tehát a bevételt nézik. igazából itt az a nehéz, hogy nincs is bölcsi, ha kerületen kívül keresel akkor meg hátra kerülsz a várólistán.

2014. márc. 15. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
Olyan nincs hogy estin jelentősen drágább mint nappalin.
2014. márc. 15. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen a válaszokat!

Az az iskola, amit találtam, nappali tagozaton államilag támogatott lenne, főleg mivel első szakmám lesz, estin pedig több száz ezer forint, melynek a havi törlesztője 20-30 ezer között van. Mivel a GYES 25 ezer ( ha jól tudom ) elég nehezen tudnám finanszírozni a dolgot. Mivel azonban akkor a gondozónői díj plussz kaja stb is lenne ennyi egy hónapban, ugrik az egész. Maradunk itthon, aztán majd tanulok meló mellett :( :( Köszönöm szépen a választ mindenkinek. Az kavart meg, hogy annak idején mikor anyukám az öcsémmel volt otthon, elment egy iskolába és ingyen volt a bölcsi. De akkor még gondozónői díj sem volt ( ha jól tudom ). Mindenesetre bebizonyosodott, hogy milyen buta vagyok megintcsak :( és az is maradok, mert nem tudom kifizetni estin a sulit. Köszönöm szépen a válaszokat mindenkinek!

2014. márc. 15. 14:10
 6/11 A kérdező kommentje:
Kedves Első, a kérdésben is írtam, hogy pont a nappali tagozatról lenne szó.
2014. márc. 15. 14:10
 7/11 A kérdező kommentje:

Erre jelentkeztem volna


[link]


A többi iskola oldalán mind havi 20 ezer forint körüli törlesztőket láttam.

2014. márc. 15. 14:13
 8/11 anonim ***** válasza:
Kérdező ha 21 év alatt vagy akkor az első szakma estin is ingyenes nem csak nappalin.
2014. márc. 15. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:
23 múltam :(
2014. márc. 15. 14:23
 10/11 anonim ***** válasza:
36%

Akkor menj vissza dolgozni amíg van hova,ma már gyes mellett teljes munkaidőben lehet dolgozni, és mellette tanulj gyes árából megvan a a tanfolyam, a fizetésed meg akkor is megmarad a napi kiadásokra. Nem könnyű de később sem lesz könnyű főleg ha amíg te otthon leszel megszűnik a cég.

Nem ledegradálni akarom az OKJ képzést nekem is van, de más diplomát szerez gyerek munka mellett így neked is menne ha akarod és van benned kitartás.

2014. márc. 15. 16:15
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!