Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Bölcsődék » Te beleszállnál az ajándékvásá...

Te beleszállnál az ajándékvásárlásba vagy pont nem érdekelne az egész? (Hosszú lesz! )

Figyelt kérdés

A lányom 1 egész "tanévet" járt bölcsibe. Elsőként kezdte, elsőként fejezi is be. Szeptembertől oviba megy már, hál istennek.

Sajnos, a bölcsődével nagyon megjártuk .. a lakcímünk szerinti bölcsit átépítik már lassan 1,5 éve folyamatosan, így ebbe a bölcsibe került a lányom.

Kezdetben, mint oly sok helyen, itt is eljátszották, hogy milyen remek bölcsi ez. Fantasztikus gondozókkal, stb.

Első nap volt némi kivetnivaló a hozzáállásukban, de sokan szülők úgy gondoltuk, hogy ők a tapasztaltak és nem kezdünk el problémázni a dolgokon.

Egyedül annyit kértem az egyik idősebb gondozótól, hogyha lehet, akkor ne kiabáljon a lányommal, mert nálunk ez otthon sem szokás és nem szeretném, ha napi 7,5 órában ezt kéne átélnie. Tudomásul vette, visszavett a hangerőből, bár láttam, hogy nem tetszett neki.

Mivel eleinte szinte betegségből állta bölcsis élet, így ezt a lányom se úszta meg. Szerencsére azért mégsem az 1 hetet járok, 2 hónapot otthon vagyok típus.

Minden hónapban 4-5 napot betegen otthon volt, kivéve az antibiotikumos kúrán, amikor 2 hetet otthon tartottam, hiába gyógyult meg a gy.orvos szerint. Itt kezdődtek a gondok. Sok anyuka felháborodott, hogy azonnal küldik haza orrfolyással a gyerekét, akit hetekig otthon tart, majd 2 nap múlva újra beteg lesz és kezdődik minden elölről. Odáig fajult a dolog, hogy a vezetőnő közölte a kollégáival, hogy orrfolyással nem küldünk haza gyereket, stb. Hozzá kell tennem, nem az ömlő orrfolyásról beszélek, hanem a picit gyöngyöző, egy mozdulattal megszüntető orrfolyásról, ami 7,5 óra alatt 1× fordul elő!

Szóval, három rendkívüli szülői volt szeptember óta a betegségek miatt, ahol az utolsó 2-n már odáig fajult a dolog, hogy közölték a gondozók és a vezetőnő, hogy mi szülők milyen hül.ék vagyunk, hogy még egy betegségből sem tudjuk a gyerekeinket kigyógyítani és társai.

Ezek után sokan az önkormányzathoz fordultak, jó pár panasz érkezett a bölcsődére, amit folyamatosan kivizsgálnak (állítólag). Járt már kint az ANTSZ-től kezdve a NAV is. Utóbbit nem tudom miért küldték a bölcsire, de elég vicces volt, amikor a vezetői irodában összefutottam velük.

Kiderült az utóbbi időben, hogy az egyik anyuka gyerkőce állandóan beteg, nem küldik haza, bár az anyuka nem dolgozik. Ez nálam kiverte a biztosítékot végleg és a vezetőnővel is leültem beszélgetni, valamint a gyerkőc anyukáját is kérdőre vontam, hogy mégis hogyan gondolja ezt a fajta viselkedést?

Sajnos a 25 fős csoportba 2 gondozó van, amelyikből az egyik olyan magasan hordja az orrát se kutyával, se macskával, hogy egyszerűen nem lát tőle. A másik pedig egy kiégett vén nő, aki a Spanyolviaszt már életében 50× kikakilta.

Tömik a gyerekbe az ételt, már-már meghánytatva. Ha tetszik, hanem a gyerek egye meg a húst, de nem probléma, hogy a gyerek nem eszik húst, mert nem kívánja/szereti.

Ha bepisil, ha nem alszik, ha nem eszik, hatalmas problémát csinálnak belőle.

És még tudnék mit mesélni ..


Szóval, a lényeg az, hogy nem hogy nem vagyok megelégedve a bölcsődével, ami sajnos manapság a legtöbb szülőnek szükséges rossz, hanem egyenesen vagy bezáratnám vagy lecseréltetném az egész bandát ...


Az egyik kis pajtás anyukája megkérdezte, hogy vegyünk-e valamit a gondozóknak a ballagásra?!

Nem igazán gondolom úgy, hogy bármilyen apróságot megérdemelnének. Igaz, rajtam kívül a 25 szülőből 22 így gondolja.

Maradék háromból, az egyik az ötletet feldobó anyuka, a másik az állandóan betegen bevivő gyerkőc anyukája, a harmadik, akinek hónapok óta nem jár a gyerkőce bölcsibe, mert sajnos állandóan beteg.


2014. jún. 2. 10:22
 1/10 anonim ***** válasza:

Off: Nem is lehet 25 fős egy bölcsődei csoport, pláne nem 2 gondozónővel. Nem véletlen bölcsőde, ahol 20 hetes kortól 3 éves korig gondozunk gyerekeket. Jogszabály szerint nagyobb korcsoportú azaz 2-3 éves gyerekek lehetnek MAX. 12-14-en, kisebb korcsoportban még kevesebben. Ennyi gyerekre jut 2 gondozónő illetve egy délelőttös és délutános technikai kisegítő. Ebben a bölcsiben úgy látom igen sok és igen nagy problémák vannak, de felmerül a kérdés, hogy ha valóban ellenőrzik őket, hogy lehetséges ez?!


Na de, hogy a kérdésedre is válaszoljak, inkább mint anyuka tégy belátásod szerint. Ha többség megszavazza, valami apróságot vegyetek, de ha nem, akkor nem kell ezt az egészet forszírozni. Ez leginkább illik/nem illik és nem érdemli/nem érdemli kérdés. Egy bölcsis gondozónő 2 gyerekes anyuka

2014. jún. 2. 10:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:

Szerencsére nem tudom teljesen átérezni a problémádat, mert nekünk fantasztikus gondozónénink volt.

De azt gondolom az év végi ajándékot azért kapják, mert szeretnénk megköszönni az egész éves munkájukat, törődésüket, amit a gyerekeinknek adtak. Na most ez nálatok nincs, így úgysem szívből adnátok.

Szerintem vegyetek nekik max egy egy cserép virágot, az ha 25 vagytok, fejenként max kétszáz forintból megvan.

2014. jún. 2. 10:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
Dehogy! De nekem ez gyakori kérdeses kommentek nélkül is elég egyértelmű lenne. Szörnyű, hogy ilyen helyek vannak, és ezeket bölcsödéknek nevezik.
2014. jún. 2. 10:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:

Itt két csoport van.

A legkisebb, ahol a kicsik vannak 1-1,5 éves korig. Ebben a csoportban van 3 gondozó és egy kisegítő, konkrétan 12 gyerekre.

A nagy csoport, ahol a lányom van 24 kis pajtással, ott egy kisegítő és 2 gondozó. Néha beszáll a vezetőnő is,de nyilván őt nem lehet odaszámolni, mert nincs velük a napi 8-10 órában mindig.

Ezzel kapcsolatban is sok probléma volt, az önkormányzatnak is lett jelezve a szülők/SZMK által, de azt mondták, hogy nem találnak megfelelő embert akit alkalmazni tudnának. Szerény véleményem, hogy egy hajléktalanban több az empátia és a segítségnyújtás a gyerkőcök felé, mint a lányom két gondozójában összesen.

2014. jún. 2. 10:33
 5/10 anonim ***** válasza:
100%
Nagyon durva bölcsi, én tutkeráj nem vennék semmit.
2014. jún. 2. 10:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:

Azért kérdeztem rá, mert a férjem szerint illene nekik venni valamit. Pénteken együtt mentünk a lányunkért, ahol a kérdést feltevő anyuka állított meg minket, hogy veszünk-e valamit, stb?!

Én rávágtam egyből, hogy nincs az a pénz, örüljenek, hogy még van m.helyük, de a férjem mondta, hogy ne nézzem már ilyen borúsan a dolgokat. (Hozzáteszem, hogy ő volt az első, aki kiverte a balhét, amikor a lányunkat nem vitték ki a mosdóba, nem segítettek neki, pedig kakilnia kellett és sírógörccsel fogadott engem a nap végén, elújságolva, hogy mi történt, amit a gondozók tagadni akartak, de a nadrágba lévő nyomokat persze nem tüntették el. Értsd: tele volt ... !!!!!!)

A férjem pedagógus pályát végzett, igaz felsőoktatásban dolgozik.

2014. jún. 2. 10:37
 7/10 anonim ***** válasza:
100%
semmit nem vennék. Számomra egyértelműen nem illik/nem illik kérdés. Aki nem teljesít, mégis miért kapna bármit? Vegyék már észre magukat!
2014. jún. 2. 10:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
100%
Inkább ők fizessenek nektek, hogy elviseltétek őket. Egy centet nem költenék rájuk.
2014. jún. 2. 12:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
100%
Én az elveimből nem engedek, ha ezt tapasztaltam, lóf***t nem adnék nekik.
2014. jún. 2. 12:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Semmit sem adnék és panaszt tennék valahol feljebb mint a vezetőnő (nem tudom hol, de utánajárnék). Nehogy már ne legyen semmi ennek a hozzáállásnak a következménye, sőt még bátorítva is legyenek ajándékkal. Ha minden szülő szépen panaszt tenne az intézmény fenntartójánál csak nem lenne ilyen nagy a szájuk.
2014. jún. 2. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!