Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Bölcsődék » Elfogadnál ilyen segítséget?...

Elfogadnál ilyen segítséget? (bölcsi szünet)

Figyelt kérdés

Gondoltam egy merészet...

Kezdem az elején: kisfiam tavaly szeptemberben kezdte a bölcsi egy másik kisfiúval együtt, akivel azóta is nagyon jó barátok, szinte mindig együtt játszanak a bölcsiben. Én akkor ismertem meg az anyukáját is, azóta többször voltunk együtt sétálni, játszóterezni stb, főleg mióta jó idő van. Az anyuka mondta, mivel nem bejelentve dolgozik nem tud szabit kivenni, így is örült hogy talált munkát. A bölcsi szünet 5 hét, ebből a férje 2 hetet tud otthon lenni a kisfiukkal. Mi úgy oldjuk meg, 2 hetet én veszek, 2 hetet a párom és egy hétig mamával lesz(csak napközben, mert nem laknak messze tőlünk). Anyuka tart az ügyeletes bölcsitől, új hely, új emberek, ezt a bölcsit is nehezen szokta meg a kisfia, de azóta imádja.

Szóval arra gondoltam, hogy bevállalnám a kisfiát néhány napra vagy akár egy hétre, bölcsi helyett nálam/velünk lenne, hiszen úgy is itthon vagyok a fiammal, szerintem kettővel is "elbírok". Nem élünk nagy lábon, de nem okoz problémát, hogy egy tányérral több kerül az asztalra. Természetesen nem kérnék az anyukától semmit cserébe!


Ezen csak most gondolkodtam el, először megbeszélem a párommal és ha ő beleegyezik, akkor beszélnék az anyukával.


Te elfogadnál ilyen segítséget? Rábíznád a gyermeked így egy másik anyukára?


2014. jún. 2. 11:59
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
Én igen. Az én lányom már ovis, de nálunk szokott ilyen lenni nyári szünetben, hogy egy egy napot egymásnál töltenek a lányok. Ők jól érzik magukat, akkor meg miért ne.
2014. jún. 2. 12:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%

Valamennyit így is kell az ügyeletes bölcsiben lennie. Szerintem nehezebb lesz ott hagynia, rosszabbul fogja viselni a gyerek, ha előtte nálatok volt. Akkor megint inkább nálatok lenne és nem az ügyeletes bölcsiben.

Én ettől félnék.

Egyébként ha jóban vagytok, akkor miért ne.

2014. jún. 2. 12:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%

Kolléganőm (bár most már nagyobbak a gyerekek) mesélte, hogy ez az Ő baráti körükben így van és mindenki nagyon szereti :)

Ők is akkor ismerkedtek össze, mikor a gyerekek picik voltak és a mai napig tök jól működik ez a segítünk egymásnak.


Itt az a kérdés, hogy az anyukával mennyire rég ismeritek egymást és hogy Ő bízik e benned :)

2014. jún. 2. 12:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%
Ez nagyon kedves és önzetlen tőled, én biztos elfogadnám a segítséged. Jól esik, hogy vannak ilyen emberek!
2014. jún. 2. 12:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%
Nálunk még csak egy-egy nap lett így megaoldva. A gyerekek nagyon élvezték, hogy együtt játszhatnak. Nem is volt semmi gond. Ha egy-két hétről lenne szó, akkor is bevállalnám.
2014. jún. 2. 12:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
100%
Elfogadnám,de nem ingyen valamennyit biztos adnék,vagy valami más szívesség fejében.
2014. jún. 2. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem ez egy nagyon jó ötlet és szép gesztus.

De jó annak az anyukának, hogy van ilyen barátja.


Nálunk is folyamatosan gond a nyári szünet, ovis a kisfiam, 6 hétig zárva az ovi, 2 hetet nem tudok sehogyan sem megoldani augusztus elején (mert dolgoznom kell)- nálam nincs család, nincsenek nagyszülők és egyedül nevelem.

A kisfiam barátainak szülei is dolgoznak- én bizony nagyon örülnék egy ilyen ismerős anyukának és szívesen fizetnék is érte vagy állnám a gyerekprogramos belépőket stb., ha lenne...


Szerintem ez nagoyn jó ötlet.

2014. jún. 2. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
100%

Én elfogadnám és örülnék ha a gyerek jó helyen van. Viszont úgy érezném hogy illene valamivel viszonoznom.

Tehát ha habozik ez miatt a másik anyuka, nyugodtan mond, hogy biztos lesz hasonló helyzet fordítva is, majd akkor visszaadja. Pl. a férjeddel megkéritek egy szombaton h vigyázzon a gyerekre és csaptok egy szuper napot kettesben. Ha minden jól alakul akkor jó segítségei lehettek egymásnak ezzel az anyukával amíg a gyerekek kicsit ezerszer lesz olyan alkalom amikor kölcsönösen vigyázhattok a gyerekekre. Ha pedig a gyerekek mindkét családban egykék, különösen előnyös ha megtanulják az otthoni játékaikat is megosztani, nem csak az oviban.

2014. jún. 2. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!