Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Bölcsődék » Családi napköi vagy állami...

Családi napköi vagy állami bölcsi?

Figyelt kérdés

Kislányom 14 hónapos,eddig hetente 2-3 délőlöttöt ment a családiba,hogy gyerektársaságban legyen,mielőtt kapnám a kritikát,igényelte és szereti.

Januárban kellene vissza mennem dolgozni,addig bőven ráér arra,hogy teljes napra beszokjon akármelyikbe.

Ti hova iratnátok? Az állami nálunk 25e,a családi 40, ha nem akarom,hogy havonta jöhessek táppénzre,akkor kb. ugyanannyiba kerül. Itt jobban figyelnek az egyéni szükségleteire,de a hagyományosban nagyobb a társaság.

Érveket és ellenérveket is szívesen veszek!

Én egyelőre azt ötlöttem ki,hogy jövő szeptemberig kis közösség,utána meg állami..de nem vagyok benne biztos:-(


2014. szept. 4. 11:26
 1/5 anonim ***** válasza:

ha jobbnak tartod a családit, akkor írasd oda. Meg azt már ismeri nem?

Azokkal a gyerekekkel lenne amúgy?

Annyira nem óriási a különbség a kettő között, bár nem tudom mindkettőbe menne van a kaja is?

Én államiba írattam, nemsokára kezdjük is. Nálunk nincs családi itt a közelben, de amúgy drágállom. Az államiba is vannak jó játékok, megnéztem szépek, jók, a gondozónők hozzáállása meg szerintem mindegy hogy magán vagy állami.

Hallottam már negatív tapaszalatokat családiról is, de államiról is :)

Nézd meg mindkettőt és az alapján dönts.

2014. szept. 4. 11:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
én annyira elégedett vagyok a mi családi napközinkkel, hogy biztosan nem vinném át az állami bölcsibe. Kevesen vannak, mindenkire odafigyelnek, rengeteg foglalkozás van, lehetőségekhez képest nagyon jó ételeket kapnak stb. Negatívumot nem is tudok felsorolni. Gyakorlatilag nincs olyan indok, hogy miért vinném el, így biztosan a megszokott és bevált helyen hagynám.
2014. szept. 4. 12:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Én biztos nem variálnék. Eldönteném hova járjon és akkor végig oda. A gyereknek sem jó, ha megszokja a gondozókat, a társait és akkor kiveszed és kezdheti elölről. Az én fiam családi napközibe jár, biztos, hogy nem vinném állami bölcsibe, az előttem szóló már leírta miért. Szerintem nem összehasonlítható a csana és az állami bölcsi.
2014. szept. 4. 12:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Bár állami bölcsivel nincs összehasonlítási alapom, kislányom csak csanába járt, de nekem nem jött be. Hiába voltak kevesen, nem voltak foglalkozások, semmit nem fejlődött.


Ha megszokik egy közösséget, én az ovi kezdésig nem cserélgetném a helyeket. Ha csanát kezdi, és Nektek beválik, hagyd ott. Viszont az ovit mindenképp államiba kezdeném, nem hagynám a csanába.

2014. szept. 4. 18:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:

Az oviban egyértelműen állami szimpatizáns vagyok,azt nem áll szándékomban variálni.

Ma megyünk megnézni az államit,majd kiderül,milyen lesz.

2014. szept. 5. 08:05

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!