Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Bölcsődék » Mit kell tudni bölcsiről...

Mit kell tudni bölcsiről előtte? Mikor kell beíratni, mire készüljek, hogy kell bölcsit választani?

Figyelt kérdés

mindenhol van nyílt nap? azokat honnan tudjam mikor és melyik bölcsiben, hol hirdetik ezeket a dolgokat?

és szeptembertől van, mint az iskolák?

és mikor érdemes beíratni egy gyereket oda?vagy ez csak munkafüggő dolog?a gyereknek érdeke, hogy 1 évesen közösségben legyen?

és vinni kell be tápszert?

a beszoktatást látom bölcsödéje válogatja, hogy mikor mennyi idő legyen az elején.


miket kell még tudnom?


2014. szept. 11. 12:01
 1/9 anonim ***** válasza:

Mit kell tudni bölcsiről előtte?

Sokat nem.


Mikor kell beíratni, mire készüljek, hogy kell bölcsit választani?

Körzetileg illetékeshez van a legnagyobb esély, de biztos helye senkinek nincs. Elméletileg egesz evben lehet jelentkezni es kezdeni, gyakorlatilag májusban szokott lenni par nap hivatalos beiratkozas a szeptembertől kezdődő nevelesi évre. Van, ahova mar születéskor várólistára lehet kerülni.



mindenhol van nyílt nap?

Nem, eleg keves helyen van.


azokat honnan tudjam mikor és melyik bölcsiben, hol hirdetik ezeket a dolgokat?

Fel hívod a bolcsit es megkérdezed. Max a bejárati ajtajukra ragasztanak ki rola értesítőt.


és szeptembertől van, mint az iskolák?

Egesz evben van, nyáron van 6 het szunet ez lehet júniustól, de lehet júliustól is. A nevelesi ev szeptembertől a nyári zárásáig tart.


és mikor érdemes beíratni egy gyereket oda?

Ha ugy érzed, hogy neked, vagy a gyereknek erre szüksége van.


vagy ez csak munkafüggő dolog?

Miután igen nagy a túljelentkezés, többnyire azokat a gyerekeket veszik be, ahol a szulok dolgoznak. Azt se biztos.


a gyereknek érdeke, hogy 1 évesen közösségben legyen?

Nem, e1evesen nem érdeke meg.


és vinni kell be tápszert?

Nem, a bolcsode biztosítja az étkezést, ezért fizetni kell.


a beszoktatást látom bölcsödéje válogatja, hogy mikor mennyi idő legyen az elején.

Igy van. Általában egy-ket het.


miket kell még tudnom?

Nem sokat. Gondozási dij van es étkezési térítési dij. Teljes garnitúra váltó ruhát kell mindig bent tartani, vinni kell pelenkat, torlokendot, néha kérnek tisztasági csomagot vagy csoport penzt.

2014. szept. 11. 12:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:

Szerintem két helyen érdemes megnézni a bölcsiket: a lakóhelyetek közelében, és a munkahely közelében. Hogy melyiket válasszad több szemponttól is függ: felszereltség, bölcsinénik személye, és szerintem fontos szempont, hogy milyen a munkaidőd? Ha a lakóhelyhez közeli bölcsibe íratod milyen korán kell beadnod, mikorra érsz oda érte?

A védőnőtöket kérdezd meg, hogy mik a tapasztalatok, melyiket szeretik jobban és miért.

Bölcsi egész évben van, nyáron van pár hét leállás mindenhol, de erre az időre van ügyeletes bölcsi, ahová viheted.

Beíratkozás a mi kerületünkben április-május környékén volt a következő tanévre, de nem kell szeptembertől kezdeni.

2014. szept. 11. 12:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:

a bölcsibe azokat veszik fel akiknek van igazolásuk,hogy dolgoznak ill. dolg.fognak (legalábbis felénk)


nálunk minden hónap első hétfőjén lehet beíratkozni.és a legjobb hónapokkal előtte.


1évesen egyáltalán nem érdeke hogy bölcsis legyen-az más hogy jót tesz neki a közösség,de azért egésznapra azért az sok!. csak akkor adnám be ha muszáj lenne.


Azt hogy mit kell tudnod róla,akkor fogod megtudni,ha be mész vagy betelefonálsz a választott bölcsibe

2014. szept. 11. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
62%

Nem tudom hogy mindenhol van-e nyilt nap, én nem voltam ilyenen, nem is tudtam hogy van. Én inkább kérdezősködtem a környéken lévő bölcsikről, így döntöttem. Szempont volt, hogy közel legyen.

Beíratkozás nincs mindig, májusba tuti van, mi akkor iratkoztunk be, de már előtte januárba beadtam a jelentkezést, így szeptemberbe kezdtük is.

Hogy mikor érdemes beíratni az sok mindentől függ, pl anyagi helyzeted, mert ha már a GYED is kevés neked akkor hamar visszamész dolgozni, így neked már hamar érdemes. Szeritnem 2 éves kor után, mert 2 éves korig a GYEDet kapod az jobb mint a GYEs és még pici a gyerek, aztán már elkezdi érdekelni a társaság és igényelni fogja, hogy több időt legyen gyerekek között. Ráadásul ott lehet hogy hamarabb szobatiszta lesz mert látja a többieket, lehet olyan kaját megeszik majd amit soha nem evett és ringatni sem kell a délutáni alvásnál. Viszont ott sok gyerek van sok vitatkozás, elveszik ajátékot, ellökik egymást ilyesmi tehát van konfliktus. A gondozónénik ezeket azért próbálják kezelni, de nem tudják megakadályozni, szóval hamarabb lát ilyesmi dolgokat.

Tápszer akkor kell, ha még tápszeres tehát ha 1 év alattit beadsz akkor lehet neki vihetsz tápszert, de lehet már nem kell mert otthon reggel és este megissza.

2014. szept. 11. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
1 evesen nem érdeke a bölcsi . Sőt mondhatnám hátránya a gyereknek .... de ha muszaly akkor muszaly , előtte járj vele gyerek közösségbe , Immun Erőssitö Sem ártana ha közösség be megy , hat nem tudom milyen a bölcsi nekem is jobb lenne dolgozni , ezért en is szét néztem a 2 evesemnek de inkább az itthon maradást választottam
2014. szept. 12. 08:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:

"1évesen egyáltalán nem érdeke hogy bölcsis legyen-az más hogy jót tesz neki a közösség,de azért egésznapra azért az sok!. csak akkor adnám be ha muszáj lenne."


és lehet úgy a bölcsiben, hogy esetleg nem csak a beszoktatás alatt, hanem tovább is, hogy csak pár órára adom be? tehát nem egész napra?


"Immun Erőssitö Sem ártana ha közösség be megy "

be van oltva a kötelezőkkel, meg Meningo ellen, megkapta a Prenetart, Roraixet,kapja D, K vitamint ezen felül még kell?és mivel lehet erősíteni az immunt?



Amúgy csak 1 évig kapom a GYED-et, tehát a gyerek 1,5 éves koráig, nem tudom bírnám e gyesből, ha nem adom be 1 évesen. vagy 1,5 éves koráig csak pár órákra, csak hogy szokja és akkor itthon is van, kicsit ott is..ezt így lehetne?

2014. szept. 12. 10:21
 7/9 anonim ***** válasza:

miért nem 2 éves koráig kapod a gyedet?


azt nem tudom megengedik-e hogy csak azért járjon bölcsibe párórát hogy szokja a közösséget-mert a legtöbb bölcsibe járásnál feltétel az hogy az anyának legyen munkaviszonya. de erre rá kell kérdezned mert lehet hogy szerencséd van és igy is felveszik.

2014. szept. 12. 11:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:

mert csak 365 nap munkaviszonyom volt, így 365 napig jár a gyed tgyás után


de majd megkérdezem a bölcsit az egyiket ami közel van

meg majd szerintem látom a babán, hogy korán van e még a bölcsizéshez, megviseli e..vagy amúgy is megvisel minden babát?

2014. szept. 12. 11:25
 9/9 anonim ***** válasza:
Nagyon meg viseli :(... ez tutti !!!
2014. szept. 13. 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!