Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Bölcsődék » Bölcsődénél/gyereknél hogy...

Bölcsődénél/gyereknél hogy működik? Újpestről lenne szó.

Figyelt kérdés

Első gyerek, így nincs tapasztalatom.

Tavasszal lesz egy éves.


Gyerek és bölcsődék szempontjából is kérdezném (konkrét tapasztalatot megköszönök).

Szeretném nyáron-ősszel bölcsődébe adni, viszont dolgozni csak év végén-jövő év elején mennék vissza. Bölsődei szempontból: jó az anyagi hátterünk, nem egyedül nevelem, nincs testvére, tehát nem vagyunk semmilyen szempontból rászorulók.


Baba: azt javasolták a környezetemben, hogy még a szeparációs szorongás előtt adjam be, hogy már abba a közegbe szocializálódjon, akkor ő se szenvedi meg a szeparációs szorongást.


Jelenleg nagyon jó kedélyű baba, bármilyen ismeretlennel nagy vigyorral lepacsizik, simán ott tudom hagyni egy szobában egy számára ismeretlennel, ragyogóan elvan vele. Amúgy is "könnyű" baba, szinte soha nem sír. (kivéve fájdalom). Voltak már 10-20 fős összejövetelek nálunk, fel volt pörögve, élvezte a társaságot, győzött vigyorogni mindenkire. Nem tudom, hogy ez a későbbiekben milyen mértékben változhat.


Állami bölcsődébe van esélyem beadni, vagy keressek inkább magánbölcsődét? Szeparációs szorongás előtt vagy után érdemesebb beadni? Kezdetben napi 4 órát lenne ott.

A munka csúsztatásával az a célom, hogy pörögjenek le a "két nap bölcsőde, két hét itthon betegen" etapok, lássam, hogy tetszik-e neki. Ha már sínen van, akkor mennék vissza dolgozni. Passzív munkaviszonyom megvan, tehát oda mennék vissza, ahonnan eljöttem szülni.


2015. jan. 19. 16:46
 1/5 anonim ***** válasza:
Most írattam be a fiamat egy újpesti bölcsibe.Munkáltatói igazolás kellett,vagy legalább szándék nyilatkozat,hogy xy cég ekkortól alkalmazni fog,hány órában,mennyi nettóval(gondozási díj kiszámolása miatt).Beadhatod államiba is(mi is ott vagyunk)csak akkor ennek meg kell lennie.Szeaprációs szorongás előtt szerintem ne add be,pici még olyankor.Mellesleg olyankor Te kellesz neki,nem lenne szívem hozzá(nekem).Szerencsés,hogy könnyű baba,de még pici hozzá,meg ahhoz is,hogy ezt így elkönyvelhesd :) Keresztfiam most 2 éves eddig szuper gyerek volt,most meg kisördög,hisztigép...Az én fiam 3 lesz nemsoká már edzett vagyok,mert ő sosem volt jó baba :)
2015. jan. 20. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:

Épp a héten beszéltem a munkáltatómmal, kérte, hogy ha megoldható, egy fél évvel korábban jelezzem, ha visszamennék. Azzal nagyon egyetértett, hogy először a bölcsiben futtassam le a köröket, hogy a gyerek mit szól hozzá (ergo ne két hetes hiányzásokkal álljak munkába).


Szerintem bármilyen nyilatkozatot kiadnak, amit kérek.

Így milyen esélyekkel indulok állami bölcsődékben?

Van esetleg olyan, amit konkrétan ajánlanátok?


13. ker-be járok majd dolgozni, így főleg a központ környéke lenne jó, hogy ne kelljen nagyot kerülni majd reggel.

2015. jan. 23. 10:42
 3/5 A kérdező kommentje:

Beszéltem a központtal, állítólag köteles vagyok MAXIMUM három héten belül ténylegesen munkába állni a kezdés után.


Ezzel ugye ellentétes az, amit a munkáltatóm kért. Akkor marad kizárólag a magánbölcsőde, vagy van valami egérút...?

2015. jan. 23. 11:16
 4/5 anonim ***** válasza:
Akkor sajnos muszáj...Nem tudok semmi tippet,ezt elkerülvén.
2015. jan. 23. 15:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Főnököm mondta, hogy az egyik gyerekük állami bölcsődébe jár. Náluk tudom, hogy a neje otthon van a kisebbik gyerekkel, fogalmam sincs nekik hogy sikerült. Bár teljesen másik kerület, lehet, hogy ott nem ennyire szigorúak.
2015. jan. 23. 17:14

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!