Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Bölcsődék » Van közöttetek olyan, akinek...

Van közöttetek olyan, akinek a gyermeke úgy kezdte el a bölcsődét, hogy még szopott?

Figyelt kérdés
2 éves a kislányom,még szopik.Nyilván táplálék szempontjából nincs már rá szüksége, de még sem igazán hajlandó leszokni róla.Most kezdtük a beszoktatást, eddig még nem említette a bölcsiben a szopizást.Ha nem velem van, más vigyáz rá, eszébe sem jut egész nap sem.Sajnos ha velem van még nap közben is kéri.Tapasztalatokra lennék kíváncsi, ha esetleg volt valaki hasonló helyzetben, hogy alakult a bölcsődei beszoktatás?
2015. márc. 11. 18:52
 1/3 anonim ***** válasza:

Ugyanez volt nálam is, teljesen jól alakult a beszoktatás. Nem volt semmi gond, otthon hétvégén napközben is akart szopizni, hétközben meg csak reggel-este. Fel sem merült a bölcsiben a szopizás, ha én nem mesélem a gondozónőnek nem is tudtak volna róla.

Sőt a lány nagy cumis volt, de a bölcsiből egy hét után maga hozta haza, mert azt látta, hogy a többinek nincs. Pedig használhatta volna, nem tiltották, mégsem akarta. A bölcsiben megszokta hogy cumi nélkül aludt, otthon meg kitört a parasztlázadás ha nem betapasztott szájjal fektettem volna le.

2015. márc. 11. 20:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Mind a két gyerekem szopizott, elkezdték a bölcsit. A nagyobbiknak már otthon is csak az elalváshoz kellett, így (mivel addig nem sikerült) 2 héttel bölcsikezdés előtt szoktattam le a déli elalvás előtti cicizésről. Szegény nagyon megszenvedte, sírt. A bölcsiben is sokáig gond volt, nehezen aludt el. A kisebbik gyerekem emiatt hamarabb szerettem volna leszoktatni, de nem sikerült. Sőt, ő még napközben is kérte, ha olyan hangulatban volt. Féltem, hogy mi lesz bölcsiben, de nem akartam olyan drasztikus lenni, mint a tesójával. Simán beszokott, könnyen elaludt a bölcsiben cici nélkül is. Eleinte ugyan itthon még jött hozzám, de kb. 2 hónap alatt teljesen elhagyta magától. A bölcsis gondozónéni mesélte, hogy egyszer azért odament hozzá, hogy cici? De "megbeszélték", hogy az csak otthon anyával működik! :D
2015. márc. 11. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
Kisfiam is szopizott. 2 évesen került bölcsibe, 26 hósan vettem el tőle a cicit. Semmi gond nem volt ez miatt. Reggel szopizott, amikor hazaértünk bölcsiből egyből kérte, meg este. Bölcsiben nem említette.
2015. márc. 12. 08:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!