Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Bölcsődék » Ha babám vez. Neve külföldi...

Ha babám vez. Neve külföldi és S helyett SZ-nek kell ejteni egy betűjét, kijavítgassam ha rosszul ejtik, a bölcsödei, majd óvodai dolgozók, vagy hagynom kellene?

Figyelt kérdés

csak mert szerintem totál logikus, hogy sz-nek ejtendő


mint pl Smiley, van aki "Smiliz"????


vagy ennyire korlátoltak lennének, hogy nem tudják, vagy direkt magyarosítanak, vagy mire véljem, azt sem tudom.


és többször is, több embernek is mindig magyarázzam, vagy engedjem el a fülem mellett és kész?



Nektek hogy esne? Hagynátok?


2015. márc. 17. 21:06
 1/7 anonim ***** válasza:
én lányom Alexa de van ismerősöm aki akárhányszor beszél róla Alexandrázza... tudom nem ugyanaz a kettő de én állandóan kijavítom :)) én szólnék mert engem idegesítene ha nem ejtik jól a gyerekem nevét
2015. márc. 17. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
en kijavitanam, mert tudom, mennyire bosszanto, hogy folyamatos jelleggel elirjak, felremondjak a vezeteknevemet, ugyanis velem is rendszeresen elofordul. mindig azt hiszem , hogy mar az osszes lehetseges rossz verziot ellottek, de meg mindig meg tudnak lepni. nekem nem esik rosszul, csak neha bosszant.
2015. márc. 17. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Szerintem ha vezetéknév, akkor teljesen mindegy.
2015. márc. 17. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Ó, a lányom Zoé, de már többször volt Noé :) Elviccelem annyival, hogy nem, neki nincs bárkája.
2015. márc. 17. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Én javítanám. Én se szeretem, ha nem jól ejtik a nevem, vagy helytelenül írják.
2015. márc. 17. 22:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Fiam külföldön született magyar vezetéknévvel, és teljesen másképp ejtették a nevét, mint ahogy mi mondjuk. Amúgy nem is hangzott rosszul, de csak nevettem rajta, illetve koncentráltam ezerrel, mikor behívtak dokinál, hogy felismerjem saját magunkat. De így fordított helyzetben engem zavarna, egyszer biztos, hogy megemlíteném, hogy amúgy hogy ejtik.
2015. márc. 17. 23:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Lányom Hanna. Sokan csak az Annát hallják ki belőle, én mindig javítom ilyenkor.
2015. márc. 21. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!