Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Bölcsődék » Hogy adjam bölcsibe a 2.5...

Csucsi viola kérdése:

Hogy adjam bölcsibe a 2.5 éves kisfiam most áprilisba ha mindenhol teltház van a kerületbe? Van valami lehetőség hogy igy is felvegyék?

Figyelt kérdés
2015. ápr. 1. 20:02
 1/8 anonim ***** válasza:
Általában előre kell jelentkezni, ha telt ház van nem fogják felvenni, lehetőség a magán bölcsi.
2015. ápr. 1. 20:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

Most lesznek (általában áprilisban) a beíratások a következő tanévre, így szeptembertől el tudná kezdeni. Addig pedig marad a magánbölcsi vagy családi napközi, mert év közben, telt házba, úgy hogy előző évben nem írattad be igen kicsi az esélye, hogy felvennék.

Amúgy voltál a bölcsikben megkérdezni? Nálunk nagy könyörgésre egy gyereket felvettek így év közben (tehát rá lehet kérdezni, és érdemes személyesen, és nem telefonon).

2015. ápr. 1. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

Nalunk (xv) nincs telt haz.

Ha kozelben van, nezz utana.

2015. ápr. 1. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

Nehezen tudom elkepzelni, hogy egyetlen hely sincs a kerulet barmelyik bolcsodejeben...

Probalj esetleg erelyesebben fellepni, hogy neked dolgoznod kell, es segitsenek megoldani a helyzetet.

2015. ápr. 1. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

engem is lepattintottak, hogy a kerület KILENC BÖLCSIJE mint tele van(igen, ilyen sok van, ráadásul 30 fős a legkisebb 70 fős a legnagyobb, vagyis legalább 450 gyereknek van hely, nincs is szerintem ennyi 3 éven aluli itt...) :)


amúgy még pár hónapja minden anyuka mesélte, hogy a 11 fős csoportokban jó, ha 8-an vannak...


úgy látszik sok a tavaszi gyerek, most kerülnek be a bölcsikbe.


engem is ezzel a szeptemberig bírd ki dumával oltanak. ha mondjuk kapnám még addig a gyedet, ki is bírnám, de már csak gyes lesz ...


az én megoldásaim:

1, nagymama vigyáz szeptemberig a gyerekre - de lehet, csak bölcsi nyáriszünetig, azaz augusztus 24-ig...

2, beadom 400ft/óra díjon pont abba a bölcsibe, ahol teltház van (milyen érdekes, nem? pénzért beveszik a gyereket akkor is, ha nincs már hely)

3, beadom CSaNa-ba, napi 4eFt-ért...

4, kisírom a bankoknál, hogy 3 havig szüneteltessék a hiteleimet (elvileg lehet, de még nem jártam utána)


ehhez még hozzáfűzöm, hogy csak 4 órába megyek vissza dolgozni, így nem olyan nehéz nagymamázni mondjuk, vagy nem olyan sokba kerül a fieztős állami bölcsi, vagy mondjuk a családi napközi. és természetesen, mivel mindenféle "potyautas" "sosemadozós, segélyekből élős" megy mindenfélét tarhálni - ÉN IS BEMEGYEK AZ ÖNKORMÁNYZATHOZ, és tarhálni fogok, végtére is 20 év munkaviszonyom van, és nem az én hibám, hogy fizetnem kell a gyerek elhelyezéséért, mert dolgozni akarok.

elvileg az önkormi támogathatja a gyerekelhelyezést, költségeket.


amúgy van esély, hogy felvegyék, a bölcsi-igazgatóval kell egyezkedni, vagy kell keresni olyan kapcsolatot, aki nyomást gyakorolhat. pl. az önkormányzat felügyeleti szerve a bölcsinek, ha pl. a polgármester jó cimbije egy jó cimbinek, akkor mindjárt szorítanak a gyereknek egy kis helyet ...


mert ilyen világban élünk.


ja, azért azt sejteni lehet, hogy a 11 beíratott gyerekből jó, ha 8 lesz bent 80%-ban nyáron a bölcsiben... csak erről a gondozók nem beszélnek, elég nekik a 8 gyerek is, pénzt meg 11 után kapnak.


és az a szép, hogy olyan anyáknak vannak bent a gyerekeik, akik amúgy otthon vannak a második-harmadik gyerekkel, és az, aki dolgozni menne vissza meg nem tudja beadni sehova se a gyerekét csak súlyos pénzekért.

2015. ápr. 1. 23:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

Kérlek meséljétek el, kérdező és az utolsó válaszoló, hogy melyik kerületben éltek?


Én biztosan úgy tennék,hogy utánajárnék,hogy biztosan van e hely még valamelyik csoportban a bölcsiben, és ha igen, akkor mennék felettes szervhez, önkormányzat pl, és valamilyen módon megtalálnám a módját,hogy panaszt tegyek.

Én a 3.és 10.keületet ismerem bölcsi téren, mindkét kerületbe azonnal felvették a gyereket, elöször tavaly március elején irattam be, utána költöztünk januárban,akkor a 3.kerületbe.

2015. ápr. 2. 05:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Azért nem annyira hihetetlen, hogy tele vannak a bölcsődék. A lányunk családi napközibe jár és ott is teljes teltház van. Egy gyereket sem tudnának most felvenni, hiába fizetnének a szülei.
2015. ápr. 2. 08:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
A 6. válaszoló!Szerintem egyáltalán nem hihetetlen!Én a XVI. kerületben lakom,3 gyerekes vagyok(akik törvényileg előnyt élveznek a felvétel szempontjából)ráadásul dolgozom,ennek ellenére csak fizetős helyre vették fel tavaly novemberben,abba a bölcsibe,ahol aztán februártól lett hely(elment egy gyerkőc,és az Ő helyére került).
2015. ápr. 3. 19:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!