Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Bölcsődék » Ti hogyan oldjatok meg azt,...

Ti hogyan oldjatok meg azt, hogy du3-ra odaerjetek a gyerekert?

Figyelt kérdés

Tortenet a kovetkezo, ami miatt kerdem:

Napi 8 ora an dolgozom (5/2), fixen. Nem vagyok muszakos. 6oras munkakor nalunk (pizitcioba) szoba se johet, de nem is lennek 6 oras!

7:40-16:00-ig dolgozom, ebben benne van a 20 perc ebedidom is.ha nem vennem ki, akkor is beleszamolja a rendszer, tehat azzal "trukkozni" nem tudok.

A masodik gyerkocommel kezdtuk ma el a bolcsit, ahol mar repesgettek, hogy "jo lenne, ha...", stb,stb,stb.

Nem tudok odaerni 3-ra, ha 4-ig dolgozom es leghamarabb is fel 5-re erek oda.

Ugyan ebbe a keruletbe, csak masik bolcsibe jart a nagyobbik lanyom. Az egy katasztrofa volt. Ott se tudtam megoldani, hallgattam fel evig, hogy milyen szivtelen vagyok, stb...

Utana megszuletett a teso es onnantol ugyebar nem dolgoztam. Szules napjan is meg bent voltam a m.helyemen.

Nem poenbol irattam be egyik gyerekem se. Nyilvan, ha tehetnem, akkor nem jart volna a nagy se, es most a kicsi sem. De nem tehetem, jarniuk kell.

Junius ota dolgozom ujra, addig a nagyszulok segitettek.

Viszont, ez kilove most mar. Mivel az egyik tobb szaz km-re lakik es csak az en ket szememert nem koltozik fel a ferje es beteg edesanyja mellol, hogy elhozza az unokat mindennap 3-kor, a masik meg mutet utan vallalta be a lanyokat nyaron, amig regeneralodott (2het). Most mar dolgozik o is.


Otlet?

Babysitter kizarva, nem tudnam kifizetni a havi 80-100ezret.


Egyebkent a nagyobbik ovijat abszolut nem zavarja, hogy fel5-5 korul megyunk erte.

A napi10 ora maximumot rgyik se lepi at.


2015. szept. 1. 11:56
1 2 3
 1/26 anonim ***** válasza:
100%
Fél5-5ig nyitva KELL hogy legyen a bölcsi. Persze gondolom hazaakarnak menni és azért mondták hogy menj 3-ra. De ez nem így működik, és ha nem értik meg akkor fordulj a vezetőséghez, ugyani neked JOGOD van otthagyni a gyereket 5-ig. Ezen ne parázz, csak bepróbálkoztak...
2015. szept. 1. 12:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/26 anonim ***** válasza:
100%

Nem hiszem el, hogy van ilyen bölcsi. Kérdezd meg a vezetőt, hogy hogy van a nyitvatartás pontosan.

Mi Pest melletti városban élünk, itt 6-18-ig van nyitva a bölcsi. Mondták, hogy ha lehet 5-ig hozzuk el a gyereket, de ha csak később tudjuk, az sem baj, csak beszéljük meg velük.

(van olyan anyuka, akinek a bölcsis gyereke konkrétan 6-18-ig lesz bent. Na az a szívtelenség szerintem. De ő sem tud mit csinálni, biciklivel jár a szomszéd településre dolgozni, és dolgozni muszáj.)

2015. szept. 1. 12:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/26 anonim ***** válasza:
100%
Ki mondta, hogy oda kell érni 3-ra?
2015. szept. 1. 12:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/26 A kérdező kommentje:

Hivatalos nyitvatartas: 6-18-ig van.

Naluk van delelottos es delutanos muszak.

Arra hivatkoznak, hogy a gyereknek sok ez a 8-9 ora, amit ott tolt a bolcsodebe.

Nos, az en lanyomnak spec.mindegy, mert, mint irtam, mi mar egy ideje "kulon" vagyunk egymastol es neki ez nem lesz ujkelletu dolog.

Masreszt pedig, ez van. Ez regen is igy volt, nem uj dolog, hogy a szulok dolgoznak napi 8 orat.

A nagylanyomnal ez nagy port kavart, mert 5* elmondtam a gindozoknak, hogy nem tudok 3ra menni, 6* a vezetonohoz mentem, aki lo....rt sem ert soha semmibe.

Itt viszont nincs kedvem "balhezni".

Mondjam el 3*, ha felhozzak a dolgot es utana "sz.rjak bele"?!


1,5 evet fog itt eltolteni a kisebbik. Nem akarom, hogy pokol legyen minden perce, ugy mint anno a nagynak, mert a gyereken toltottek ki a bajukat.

2015. szept. 1. 12:25
 5/26 anonim ***** válasza:
Nyilván hivatalosan tovább van nyitva a bölcsőde és a kérdező sem köteles elhozni a gyereket 3-kor, de ha mindenki más elhozza, akkor elég nehéz helyzetben van. Egyrészt beszólnak, másrészt a gyereket is sajnálom, hogy egyedül van legalább másfél órát. A mi bölcsink is ilyen volt. Ha negyed 4-re értem oda, akkor az én gyerekem volt az utolsó. El nem tudom képzelni, hogy lehet az, hogy mindenki el tudja hozni ilyen korán a gyerekét. Én akkor még nem dolgoztam teljes munkaidőben, így tudtam menni 3-ra, most az oviban meg szerencsére sokan vannak fél 5-ig.
2015. szept. 1. 12:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/26 anonim ***** válasza:
0%
Még nem is mondtak semmit, de te máris problémázol? Minek? Egyébként apuka nem tud segíteni?
2015. szept. 1. 12:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/26 anonim ***** válasza:

Ez nem a gyerekről szól, hanem arról, hogy haza akarnak menni hamarabb!

Nem kell velük vitatkozni, hanem közölni, hogy eddig tart a munkaidőd, a gyerekért ebben az időpontban mész. Nem leszel ezzel egyedül, megsúgom. A bölcsőde a dolgozó szülők gyerkeinek lett kitalálva!

2015. szept. 1. 12:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/26 A kérdező kommentje:

Nyíltan nem fogják kimondani. A nagyobbik lányom bölcsijébe anno megtették, volt is belőle nagy balhé, mert nem csak én, hanem más szülő is jelezte a vezetőnőnek, hogy nem fog menni az elvárásuk.

Nekem ma közölte az egyik gondozónő, hogy "sok lesz ez így a gyereknek", nem biztos, hogy megkéne várnom a fél5-öt, mire érte jönnék.

Ekkor mondtam neki azt, hogy másképp nem tudok jönni, ez a leghamarabbi, mivel dolgozom.

Apuka 16:20-ig dolgozik és ő még később érne oda a bölcsihez, plusz ő megy az oviba a nagyobbikért.

2015. szept. 1. 12:50
 9/26 anonim ***** válasza:
Mond meg és kész hogy fél 5re érsz oda és ennyi.Ha problémáznak max az önkormányzathoz fordulhatsz.De sztem nem normális dolog.Nálunk átlag fél 7től fél 6ig vannak a gyerekek.A párom el tudná hozni 3kor de nem hozza hagyjuk uzsizni és utána megy érte ha meg én tudok csak akkor én fél5 -5 körül érek és soha nem szóltak.Van délelőttös délutános ott is.18:00ig szól a munkaideje tehát ha eljön 3kor úgymond ellógja a maradékot.Oké hogy nem keresnek sokat de én se és nekem kötelező a munkaidőt kitölteni ahogy nekik is kellene!
2015. szept. 1. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/26 A kérdező kommentje:

ma 12:26:


Ebben a bölcsiben nagyon szigorú a vezetőnő, de legalább a szigor egyenes arányú az alkalmazottaival és a szülőkkel szemben is.

Ide nem vett fel olyan gyereket, akinek nem dolgoznak a szülei. Ha már az egyik szülő nem dolgozik, akkor elutasította a felvétel kérelmét.

És, ezt a nyári szülőin is elmondta, hogy aki nem tudja hozni a munkáltatói igazolásokat, az ne is várja, hogy szeptember 1-től a gyerek kezdheti a bölcsődét.

Illetve, 30 napos határidőt adott, de ha utána sincs meg, akkor eltanácsolja a gyermeket, mivel jogában áll.


Egyébként a bölcsibe 70%-os túljelentkezés van. Egy gyereket eltanácsol a papírok miatt és van helyette 20 másik!

2015. szept. 1. 12:53
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!