Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Bölcsődék » 1 Éves gyereket beadnál...

1 Éves gyereket beadnál bölcsödébe?

Figyelt kérdés
1 éves gyermeketeket beadnátok bölcsödébe ha lenne rá lehetőségetek, hogy 4 órában vissza menjetek dolgozni?
2015. okt. 20. 07:49
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
82%
Angliában élek. Itt fél évesen is berakják, nem hogy 1 évesen. Nem raknám be, de ez egy más rendszer, itt muszáj visszamenni dolgozni. Én épp most megyek vissza nemsoká. 2 héttel az első szülinapja előtt:( De én nem bölcsibe adom, hanem dadához. Saját otthonában vigyáz a gyerekre és még max 4-re azon kívűl. De neki nem szokott sok lenni, max 3-an lesznek együtt, 2-en biztos, mert neki is van egy, az enyémnél 6-9 hónappal idősebb gyereke. Az első szülöttemet 2 évesen adtam be bölcsibe, de nem sokáig, váltanom kellett dadára és ezerszer jobb. 3 évesen visszont oviba adtam, mert akkor már jobb neki a nagyobb közösség. Tapasztalataim szerint egy 3 év alatti gyereknek jobb nagyon kicsi, családias környezetben lenni, de 3 év fölött már menjen közösségbe kicsit.
2015. okt. 20. 07:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%
Persze,ha nincs más megoldás.Ezért van a bölcsi.
2015. okt. 20. 07:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
100%
Ha muszáj lenne az anyagiak miatt, akkor igen.
2015. okt. 20. 07:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
Nem szívesen de ha muszáj anyagiak miatt, akkor ez van, beadnám.
2015. okt. 20. 08:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
41%
lehetőség lenne, de emiatt nem adnám bölcsödébe...ha szükség lenne, na az más kérdés...akkor beadnám. de ha már úgy alakult hogy megtehetem hogy itthon vagyok nem mennék vissza semmi pénzért...ez az idő már nem jön vissza, és nagyon sok pénzt kellene azért fizetni hogy lemondjak róla :)
2015. okt. 20. 08:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
33%

Jó ez a Kérdés. Igen, beadnám, ha muszáj visszamennem dolgozni v. egy olyan lehetőség adódik, amit nehéz visszautasítani, mert hosszútávon is jól jöhetünk ki belőle, ami ugye a gyereknek is jó.

1 évesen nehéz beadni a gyereket, de ha kell akkor igen, beadnám.

Egy másik kérdésben, egy válaszoló ledöbbent azért, mert beadnám az 1 éves gyerekem bölcsibe, hogy a gyed mellett fizetést is kapjak és jobban éljünk. Mert ugye, ha az ember nem szorulna rá, akkor nem adná be. Ez a válaszoló, inkább a dolgozó nagymamát küldené gyesre, akinek így nem lenne fizetése, hogy a gyereket ne kelljen bölcsibe adni. Plusz, ez a válaszoló gondozónő!!!! Szerintem milyen szinten nézi le azokat a szülőket, akik 2 éves koruk előtt beadják a gyereket bölcsibe. Eszem megáll!

Ez a kérdés: http://www.gyakorikerdesek.hu/gyerekvallalas-neveles__gyas-g..


Válaszoló: 6,8,13, 16, 19, 29. Mindenáron azt hajkurássza, hogy a dolgozó nagymama menjen gyesre és legyen neki az elég. Ugyanakkor 8-as válaszában azt írja, hogy nyugdíj mellett nem jár a gyes, ami nem igaz, nyugdíj mellett nagyszülőnek jár a gyes, de dolgozó nagyszülő munka mellett nem lehet gyesen, ergo fizetés nélkülire kell mennie, ha gyesen akar nagyszülőként lenni.

Én válaszaim: 7, 17,18, 20, 21,23,24,27,28, 30. Én teljesen lehidaltam, hogy egy gondozónő azon kiakad, hogy valaki több jövedelemért bölcsibe adja az 1 éves gyereket. Gondolom senki sem hobbiból csinálja ezt Magyarországon.

2015. okt. 20. 09:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
68%
Az enyém fog menni, és én 4, majd 6 órában fogok dolgozni. Én nem érzem magam teljes embernek itthon, teljesen szétcsúsznak a napjaink, és depressziós is vagyok a felnőtt társaság hiányától. Meg lehet kövezni, de ez van. Tudom, hogy más ki tud teljesedni az anyaságban és el tud szüttyögni egész nap a bébiételfőzéssel meg a mosható pelenka varrással, nekem ez nem jön be. És ez nem jelenti azt, hogy ne imádnám a fiam.
2015. okt. 20. 10:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
csak ha a megélhetésünk múlna rajta.
2015. okt. 20. 11:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
100%
A 4 óra soha nem 4 óra inkább 4,5 igen beadnám sőt be is adtam a kisebbik fiamat mikor ennyi idős volt ,most már iskolás semmi baja nem lett a bölcsitöl .
2015. okt. 20. 17:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
Az én kisfiam is 1 évesen megy bölcsibe. Anyagi okai is és vannak, ill. hasonlóan érzem magam mint amit a 7-es válaszoló írt, pluszban egy új szakmát meg tudok tanulni amihez eddig csak a papírom volt meg.Olyan lehetőség ez amit ki kell használni, mert még egyszer ilyen nem lesz. Most még magán bölcsibe megy, mert nem vették fel a városiba, de mivel lesz fizetésem és a gyed is így belefér a magánbölcsi. Te érzed, hogy mennyire lesz jó neked és a gyerkőcnek. Ne más döntse el, hanem ti a pároddal, ami nektek jó.
2015. okt. 21. 08:39
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!