Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Bölcsődék » Bölcsiről kinek milyen tapaszt...

Bölcsiről kinek milyen tapasztalatai vannak?

Figyelt kérdés
Minden érdekel: miért volt rá szükség,mennyi időre vitte be,hogy viselte a pici..?

2018. júl. 31. 07:14
 1/5 anonim ***** válasza:
57%
Nekem mar egy eves kora elott bolcsis volt, alaposan megfontolt es sajnos szuksegszeru lepes volt. Amivel enyhiteni lehetett, hogy maganbolcsi, kis letszam. Es eletunk legjobb dontese volt! Fantasztikus gondozok es gyerekek, elso perctol rajongva imadta, es mi is szulok. A kapcsoltunknak a gyerekkel nem artott, sot. Most ballagott el, szivem negszakad hogy ovit mar nem itt jarhatja.
2018. júl. 31. 07:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
50%

2 évesen kezdte, szüksége volt gyerektársaságra.

kb 3 hónap volt, mire eljutottunk odáig, hogy tényleg örömmel ment (előtte mire kicsit belerázódott, lebetegedett, szóval tényleg ment az egy hét bölcsi, 1 hét otthon sorminta), akkor kezdett bent aludni, de ezzel már semmi gond nem volt. Most már másodikos, a suliban rengeteg olyan pajtása van, akivel bölcsi óta együtt járnak (oviban is csoporttársak voltak).

2018. júl. 31. 08:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat! Hát nálunk az a helyzet,hogy tartós beteg vagyok és egyedül nem tudom sajnos ellátni. Sokizületi gyulladásom van,sokszor begyullad a kezem és fáj + izomsorvadás ebből kifolyólag,az egyik kezem használhatatlan,a csuklóm kötött,nem tudom mozgatni és annyi erő sincs benne,hogy egy teli bögrét elbírjak. Eddig volt itthon állandó segítségem,de ez lassan nem lesz és nagyon félek,hogy mi lesz,amikor egyedül maradok..
2018. júl. 31. 09:02
 4/5 anonim ***** válasza:
100%

2 évesen ment,mert a gyes nem sok,ezért ugyan nem teljes állásban,de mentem vissza dolgozni.

Az első 2 hónapban többet volt itthon betegség miatt,mint amennyit bölcsiben.Az az időszak döcögős volt,mert nem tudottt rendesen beszokni.Aztán volt másfél betegség mentes időszak.Annyi elég volt,hogy ne sírjon már,mikor otthagytuk.

Másfél évet járt,mindig örömmel,hiszti nélkül mentünk. De gondolom ez a bölcsitől is függ.Nagyon kedves gondozónénik dolgoztak ott.Csak jó véleményeket hallottam róla,azért is vittem oda.

2018. júl. 31. 09:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Munka miatt mindkét gyerekem 2 éves kora körül lett bölcsis ugyanabban az állami bölcsiben, reggel 8-tól 4-ig voltak bent. Az nagyobbikom nagyon haverkodós volt már "babaként" is, ő kifejezetten várta, élvezte, inkább akkor lett hisztisebb, amikor rájött, hogy uncsi minden reggel elindulni, amikor már ott is mindent ismer - de amikor beértünk, újra jó volt a helyzet. A kisebbikem sokkal anyásabb-babásabb volt ugyanolyan idősen, azt hittem, na majd vele jönnek a jelenetek, de ő inkább amolyan fogösszeszorítósan csinálta végig a beszoktatást és elég nehezen oldódott. Mindkettőnél egy hét alatt aludtak ott, de azért olyan 3 hónap kellett, hogy elfogadják, hogy ez az élet új rendje. A nagyobbik jobban szerette végül mégis a gondozónőit, ma is látogatjuk egyszer-egyszer, a kicsinek viszont még így két év múltán is összejárunk a legjobb bölcsis haverjaival játszóterezni, szülinapozni. Nem lettek betegesebbek, kb. évente 2-3 hetet voltak itthon lázas takonykórral, jellemzően kezdés után pár héttel és évszakváltásokkor. Mindkettő későn kezdett beszélni és nagyon válogatós volt, a bölcsi szerintem sokat dobott ezen is. Sokat ügyesedtek, azt mindenképp élvezték, hogy kicsik az asztalok, székek, mosdók, vécék, megtanulták, kinek melyik a jele, egyedül ment a kézmosás, cipőhúzás, fésülködés... nekem persze ezeket mindig bemutatták. Sokat segített, hogy az alvóállaton-rongyin kívül midig vihettek be valami játékot vagy könyvet "megmutatni".
2018. júl. 31. 09:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!