Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Bölcsődék » Van valakinek tapasztalata a...

Van valakinek tapasztalata a Blue Elephants (Budapest) családi bölcsiről?

Figyelt kérdés
A kisbabám 15 hónapos, hamarosan szeretném bölcsibe vinni és nézegetem a családi bölcsiket, egyszer az egyik játszón találkoztam a bölcsivel, a gyerekek nagyon aranyosak és jólneveltek voltak, a nevelők szimpatikusnak tűntek, igaz az egyik talán kisegítő vagy gyakornok, mert olyan kis fiatalnak tűnt folyton a telefonját nyomkodta, nem figyelt a gyerekekre egyáltalán. De hallottam, hogy az egyik nevelő viszont sokszor beszélt angolul a gyerekekkel, ez nagyon szimpatikus. Mindenképpen szeretném ha lenne egy kis angol a pici életében, főleg, hogy a nagyszülök külföldön élnek.

2018. szept. 29. 10:59
 1/6 anonim ***** válasza:
Miután kétnyelvű intézmény, logikus, hogy idegen nyelven beszélnek a gyerekhez.... Az áraik húzósak
2018. szept. 29. 11:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Igen, köszönöm láttam a honlapjukat, az árak igazából nem érdekelnek,csak kapjon rendes fejlesztést a gyerek.
2018. szept. 30. 09:29
 3/6 A kérdező kommentje:

Most olvastam át a többi fórumot, és az egyiken kaptam egy meglepő privátot. Az küldő engedélyével bemásolom a kérdéseimre adott válaszait:


"Szia!

Láttam a hozzászólást a topikhoz, majd nem sokkal később a gyakoris kérdésedet, ott nem vagyok regisztrálva, de ha gondolod itt szívesen leírom a tapasztalatainkat."


"A nevelők jók, különösen az egyik, ő rengeteget foglalkozik a gyerekekkel, akárhányszor egy új angol vagy magyar dalocskával vagy mondókával jön haza a gyerek, mindig csak ez az egy név hangzik el.

A másik kettő nem tudom mit csinál, szerintem semmit, mert a gyerek csak annyit szokott mondani, hogy xy tornát tartott.

Voltak olyan hetek, hogy hiányzott a nevelő akiről beszéltem, és a gyerekem egy árva papírfecnit nem hozott haza egész héten, minden nap elvitték őket kirándulni játszóterekre. Ahol aztán szélnek eresztik őket és legalább ketten a telefont nyomkodják. Többször jártak már a barátainkhoz közel eső játszótéren, ahol kint voltak a barátaink is. Pl mesélték, amikor csak két nevelő volt 3 vagy 4 gyerekkel akkor ültek a padon és beszélgettek vagy a telefont nézegették, de egyik sem ment a gyerekekkel hintázni, vagy homokozni hiába hívták őket a kicsik."


"A torna. Volt egy időszak amikor járt oda egy nagyon jó fejlesztő, ő most teherbe esett, hetekkel az utolsó torna után tájékoztattak minket, szülőket, hogy nem lesznek fejlesztések, mert várandós a fejlesztő. De ha beharangozták a heti két fejlesztő foglalkozást akkor pótolják a hiányzó szakembert és ne a nevelők tartsák a tornát. Ne érts félre, nem azzal van a problémám, hogy a nevelők tartják, hanem azzal hogy kifizetek egy halom pénzt minden hónapban és cserébe nem azt kapom amiről a megállapodás szólt. Egy állami intézményben elfogadom, hogy mindent a nevelők csinálnak, de ez egy magán intézmény és nem erről volt szó."



"Igen van négyszeri étkezés, de nevetséges. Majdnem minden nap éhesen viszem haza a gyereket. Előszőr azt hittem füllent amikor megkérdeztem mit evett és vajas kenyeret mondott valamivel, aztán vajas kenyeret valami nélkül, aztán vajas kenyeret. Kérdeztem a többi szülőt, hogy az ő gyerekük mit szokott mondani, de ugyan azt hallottam, hogy reggelire és uzsira kenyér, vagy ropi, vagy piskóta, és ebédre meg nem kapnak repetát.

Nem tudom mi történik ott, miért garasoskodik a vezetés és spóról az én meg a többi gyerekemen de ez nagyon nem lesz így jó. Pár hónappal ezelőtt a gyerek említett pékárút nem is tudom még miket de azt tudom, hogy változatos volt."

2018. szept. 30. 10:50
 4/6 anonim ***** válasza:
Mondjuk érdekelne, de kokmolyan, hogy a kötözködő szerint napi 1000 forintból mégis milyen étkezést lehet biztosítani?
2018. szept. 30. 11:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Hat... ööö.... ennel a mi allami bolcsink sokkal jobb, raadasul nem hinnem, hogy egy egeszseges 2 evesnek kulonosebb fejlesztesre lenne szuksege, amugy meg tuti van nyilt nap, mennj be, vegyel reszt a napjukon, az en varosomban az angol nyelvu bolcsiben, a szulo akar egesz nap a gyerekkel maradhat, vagy csak par oart hagyja ott, jarj utana a dolgoknak, es ha van lehetoseg varatlanul is be tudsz allitani, pl beszoktatas allatt en is lattam, h mit esznek az allami bolcsiben a gyerekek, azt ami ki is van irva a menuben, mult heten pl tarkonyos ragu volt bulgurral az ebed....
2018. okt. 5. 07:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Egy barátnőm gondolkodott hogy odaviszi a gyerekét ősztől de amikor bent járt az épületben gyakorlatilag ahogy belépett a kapun mellbevágta a tömény cigarettaszag.

Benézett az udvarba és azt látta hogy több lakó is ott dohányzik, nem is értette hogy lehet engedélye, hogy kapott engedélyt egy gyerekekkel foglalkozó intézmény így a házban?


Pár nap múlva újra elmentek a férjével és még rosszabb volt a helyzet mert a lépcsőn is ültek a dohányosok, megrekedt a füst végig az épületben a gangon.

Nagyon mérges lett a férj hogy ennek teszik ki a bölcsiben a gyerekeket. (azt mondta hogy fel fogja jelenteni őket emiatt)

Én annyit tudok hozzátenni hogy magam is megfordultam ott (több vállalkozás is van a házban) és ugyanezt tapasztaltam hogy borzasztó dohányfüst terjed az épületben.

Igazából én sem értem hogy ez kinek a felelőssége de az biztos hogy így nem működhetne ott semmiféle gyerek intézmény.

2022. aug. 9. 17:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!