Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Bölcsődék » Családi napközi + Gyed?

Családi napközi + Gyed?

Figyelt kérdés
Sziasztok! Lányom 15 honapos egyedül nevelem és úgy alakult hogy szeretném havi 10 délelőttre családi napközibe íratni. Most olvasom hogy ha nem dolgozni akarok menni akkor nem jár a gyed ez mi, egyébként jogsit kell csinálnom és ez egy kézenfekvő megoldás hogy gyorsan mielőtt vissza megyek majd dolgozni 2 éves kora után, legyen már jogsim hogy tudjam hozni vinni a gyerkőcöt. Ez egy fizetős szolgáltatás, nem tudom miért kell még a gyedet is megvonni, full kivagyok most ezen mert ma voltunk bennt a napközben és amúgy nagyon örültem, hogy minden simán megy és még bele is fér az a havi húsz ezer Ft... Valaki írja már meg hogy ez komoly e. Julius elsejétől beszéltem meg a beszoktatás kezdetét, addig természetesen beszélek Velük is.
2019. jún. 18. 23:09
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
A GYED - Gyermekgondozási díj azért jár, mert te a gyermekedet gondozod otthon. Ha nem dolgozol, és a gyermekedet is más gondozza, akkor értelmét veszíti. Amíg eljársz vezetni, 1-1 óra, addig felveszel bébiszittert.
2019. jún. 18. 23:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Igen közben elolvastam a jogszabályt. Köszönöm a válaszod . De azért érdekes hogy ezt most olvastam csak, és nem is említették bennt. Pedig amúgy hetek óta foglalkoztat a téma, és már kB el is intéztem. Akkor marad a babysitter. Szép estét!
2019. jún. 18. 23:53
 3/7 anonim ***** válasza:
59%
Na ez érdekes mert az én kisfiam is jár családi napközibe és közben itthon vagyok a kicsivel. Nem tudtam erről a jogszabályról. De több ismerősöm is így csinálja és senkitől nem vették el a gyedet.
2019. jún. 19. 05:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
84%
Azért súlyosan megbüntethetik őket utolsó.
2019. jún. 19. 05:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Tulajdonképpen nem elveszik hanem vissza kell mondani, mert vissza fizettetik ha kibukik hogy jogtalanul van felveve. Az eszem megakl tényleg :D bocsi rosszul fogalmaztam
2019. jún. 19. 06:26
 6/7 anonim ***** válasza:
Értem de a kisfiamra már gyes járt amikor elkezdett járni a csanába, a kicsire pedig gyed de vele itthon voltam. Így rendben van vajon?
2019. jún. 19. 16:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Ezt nem tudom sajnos neharagudj. Én is tegnap este olvastam erről az egészről, azért kérdeztem gyors itt hátha valaki tud valami okosat mondani addíg amíg nem kérdezem meg az illetékes szerveket :D
2019. jún. 19. 19:48

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!