Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Családi pótlék » A Magzati adókedvezményt...

A Magzati adókedvezményt egybe szeretnénk felvenni olyankor mit kell csinálni?

Figyelt kérdés
Munkahelyen is azt mondták május végéig feltudom venni.De nem tudom mi ennek a menete.Bekell mennem az Apehba ott kérnem kell ehhez való papírt?kikell töltenem egy papírt?És az Adóbevallást is nekem kell intéznem,vagy,hogy kapom meg egy összegbe a pénzt? Bocsánat de első baba és abszolút nem vagyok tisztába,h.mit kell ilyenkor csinálni.Kérlek segítsetek😊
2019. szept. 25. 16:02
 1/6 anonim ***** válasza:
100%

Most semmit nem kell csinálni, csak rakd el az igazolast arról, hogy a 91 napot betöltötte a terhesség.



Jövőre amikor adóbevallási időszak lesz, akkor tudod majd visszaigényelni a havi 10.000 forintot. A nav elkészíti a bevallásod, azon kell majd módosítani és beírni melyik hónapokra jar a kedvezmény.

2019. szept. 25. 16:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
És akkor nekem bekell ahogy írtam májusba mennem az Apeh-hoz ott elmondani,h.ezt szeretném igényelni?Vagy a munkáltató ad papírt?Ezt nem értem,h.akkor nekem hova kell majd mennem jövőre..vagy ez autómatikus tudják,h.én babat vártam?Gondolom valami papírt kell majd kapnom nem?
2019. szept. 25. 16:48
 3/6 anonim ***** válasza:
100%

Az orvos ad ég, igazolást, amin rajta lesz, hogy xy napon betöltötted a terhesség 91. napját. Ezt nem kell senkinek odaadni, de még kell őrizni, ha esetleg később a nav bekéri.


A munkáltatódnál nem kell nyilatkozni, hiszen nem akarod év közben igénybe venni.


A nav nem tudja, hogy terhes voltál, sőt később azt sem fogja automatikusan tudni, hogy van gyereked. Az adóbevallás tervezet, amit készítetenek nem tartalmaz kedvezményt. Csak a megkeresett béred és a levont adóelőleg van benne. Neked kell majd az ügyfélkapun belépni és beikszelni azokat a hónapokat, amire az adókedvezményt igénybe veszed. Ha ez túl bonyolult, akkor a nav-nál személyesen meg lehet csinálni. Vagy egy könyvelő is megcsinálhatja a bevallásod, nem kötelező a nav tervezetet használni.

2019. szept. 25. 16:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim válasza:
Deto ugyan ez jár az agyamba hogy kell elintézi?párommal nem vagyunk össze házasodva nincs be jelentve az elettarsi viszunyunk sem. 2019.O8.06szuletet a fiam. És munkaltatotol nem kértük aa havi 10e.Hanem év végén szeretnénk egy összegben vissza igényelni!És szeretném ha párom igényelne visza. De hogy?? 1so baba
2019. okt. 28. 11:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim válasza:
?
2020. márc. 2. 09:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Mi a kérdés utolsó?
2020. márc. 2. 11:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!