Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Családi pótlék » Jár valami támogatás "tartási...

Jár valami támogatás "tartási díj" ilyen esetben?

Figyelt kérdés

23 éves vagyok félvér. Apám külföldi 3 éves koromban lelépett. 18 évig nem keresett,nem fizetett semmit. A családja úgyszintén le se sz@r. Tartottam valamilyen szinten egy ideig a kapcsolatot velük de csak dicsekedtek hogy az unokatestvéreim milyen gazdagok nagy iskolába járnak támogatják őket mindenbe. Na erre kiakadtam. Mondtam hogy ez nekem is mind jár és járt volna de 18 évig le se sz@rtak felőlük meg is dögölhettem volna. Erre azt a választ kaptam: "meg se kellett volna születned". Na erre rendkívül kiakadtam és mondtam apámnak és a familiájának hogy bíróságra megyek és addig megyek míg el nem érem az igazamat.( Nem magyarok így nem tudják a magyar jogszabályt). Az lenne a kérdésem hogy 25 év kor alatt jár valami támogatás "tartás díj"? Vagy visszamenőlegesen lehet követelni valamit ha az apuka Ázsiában él?


Nem arról van szó hogy büdös a munka,csak a fent leírtat igazságtalannak tartom holott engem is megillettet volna a jobb iskola,magántanárok stb. Elégtételt akarok venni.


2021. aug. 6. 22:04
1 2
 1/11 A kérdező kommentje:
Estin tanulok
2021. aug. 6. 22:09
 2/11 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem sajnos nem. Amennyire tudom, tartásdíjat is csak hat hónapig visszamenőleg lehet igényelni, azt is akkor ha bíróságon van az ügy. 25 éves kor alatt pedig csak akkor jár úgynevezett rokontartás, ha a gyerek nappalin tanul. Még akkor kellett volna ennek az ügynek utánajárnia anyukádnak, amikor gyerek voltál. Sajnos, szerintem így már nem sok mindent tehetsz.
2021. aug. 6. 22:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
3%

Visszamenőleg is jár a tartásdíj, perre kell vinni. Az a pénz jár neked!


Sajnálom, hogy így indult az életed! Fel a fejjel!

2021. aug. 6. 22:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:
Sajnos anya nem mert utána járni mert apám megfenyegette hogy elrabol és külföldre visz ha bármit lépni mer.
2021. aug. 6. 22:17
 5/11 anonim ***** válasza:
100%
Csak félévre visszamenőleg lehet kérni, sajnos a teljes összeget nem kétheted.
2021. aug. 6. 22:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
75%
*kérheted
2021. aug. 6. 22:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
100%
Nem igazán tudnál semmit tenni. A gyerektartás amúgy se lett volna több, havi 50 ezernél, amit maximum fél évre visszamenőleg tudnál kérni.
2021. aug. 6. 22:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
89%
Ez a hajó már elment, anyukádnak kellett volna intézni. Mint írták, tartásdíj csak 18 év alatt jár, illetve utána ha nappalin tanulsz, lehet még egyezkedni. Rokontartásért perelhetnél akkor, ha nem vagy képes dolgozni mondjuk fogyaték vagy rokkantság miatt (de az is valami minimális, 10ezer alatti összeg). Legközelebb már csak örökölhetsz, ha nem zárt ki végrendeletben.
2021. aug. 7. 06:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
86%
25 éves korig jár még tartásdíj, ha nappalin tanulsz. A visszamenőlegest leírták.
2021. aug. 7. 06:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
90%

Ebből a kapcsolatból legegészségesebb ha kilépsz és törlés-tiltás funkciókkal többé feléjük se nézel.


Sok mindent nem tudsz kierőszakolni belőlük, és így se úgy se fognak téged támogatni. Az, hogy kevésbé érezd magad értékesnek ilyen emberek miatt, annak meg nincs semmi értelme. Sajnos ez van, egyes emberek nem méltók rá, hogy gyerekük lehessen, és mégis...

2021. aug. 7. 10:04
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!