Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Családi pótlék » Ha hónap középen szülök,...

Ha hónap középen szülök, akkor arra a hónapra jár családi pótlék?

Figyelt kérdés
Harmadik baba, de nen emlékszem, hogy volt a nagyoknál. A hónap felére kapom a nagyokra a 13 ezer/ fő felét, a hónap második felére pedig a 3x16ezer felét?
2021. szept. 20. 02:25
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
Csp egész havi, gyes/gyed/csed a napok számával arányos.
2021. szept. 20. 02:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Jar
2021. szept. 20. 06:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
33%
Én szeptember 13.-án szültem és október 3. - án kaptam először. És a napok számával arányos valóban az összeg.
2021. szept. 20. 08:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%
A családi pótlék nem arányos s napok számával. Július 22-én szültem, augusztus elején 12200-at utaltak.
2021. szept. 20. 10:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Hónap közepén vagy bármikor (akár hónap utolsó napján) szülsz akkor a teljes adott hónapra jár a 3 gyerekes 48 ezres összeg (ha a nagyokra is kapod még)

Adott hónapra járó összeg a következő hónap elején van kifizetve (kivéve augusztus és december mert azok még adott hónapban.)

Ha mondjuk hónap utolsó napjaiban szülsz akkor az ügyintézés átfutasa miatt következő hónap elején csak két gyerekre kapod de a különbözet is jár, később meg fogod kapni ami elmaradt.

2021. szept. 20. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!