Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Családi pótlék » Van erre valami megoldás?

Van erre valami megoldás?

Figyelt kérdés

Röviden : anyukámmal élek együtt aki segélyekből tartja fent magát, skizofrén is, tudja kb az egész ház, mert botrányos amit művel, sőt már a gyámhivatal is kapott erről bejelentést 2 éve. Védelmébe vétel kb semmit sem ért. Lakástörlesztő részletet én fizetem a saját fizetésemből mert szombaton és vasárnap is dolgozom suli mellett.

Családi és gyerektartást sajnos ő kapja meg. Nos a probléma az, hogy folyton elszórja ezeket a pénzeket mert állandóan elutazgat belőle ide oda amodda, unokáinak vesz belőle dolgokat. Másik fia kihasználja az anyját sőt sokszor ellenem hergeli hogy dobjon ki stb. Jeleztem gyámhivatalnak és a gyermekjóléti szolgálatnak hogy baj van hiszen egy éve fenn áll legalább ez a helyzet. Élelmiszer és segélycsomagokat ajánlottak amit amúgy anyám kapna meg de elutasítottam. A nekem járó pénzeket egy beteg ember kapja meg aki folyamatosan csavarog, képzelődik nincs felelősségtudata, és én éhezek miatta, miatta nem tudok úgy fókuszálni a sulira sem...



2022. okt. 2. 09:46
 1/3 anonim ***** válasza:
100%
Nincs az iskolád közelében kollégiumi lehetőség, ahova beköltözhetnél az érettségiig? Biztos olcsóbb opció, mint a lakástörlesztő. Nagyon sajnálom a helyzetedet, de lássuk be ez Magyarország, mire valaki érdemben közbelépne, már felnőttél vagy halott vagy. Tehát megpróbálnám magam mögött hagyni az egészet. Akár távolabbi kollégiummal is jobban jársz, ha picit utazni is kéne és biztos van valami rászorultsági tényező, hogy kerítsenek neked egy üres ágyat. Kitartást kívánok neked!
2022. okt. 2. 10:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
100%
Hány éves vagy? Nem tudnál valamelyik rokonkdhoz költözni? Kollégium lenne a legjobb. Valahogy külön kellene menned, és egyedül boldogulni. Nagyon sajnálom, hogy ilyen helyzetbe kerültél.
2022. okt. 2. 11:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
Nincs rá lehetőség ebben a formában
2022. okt. 2. 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!