Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Családi pótlék » Az 1500 gr alatti születési...

Az 1500 gr alatti születési súllyal rendelkező koraszülöttek után járó emelt összegű családi pótlékhoz ki állítja ki az igazolást?

Figyelt kérdés

A családtámogatási osztály adott egy nyomtatványt, amit a koraszülött osztályon az egyik orvos azért nem töltött ki, mert majd hazamenetelkor...


Mivel akkor a baba már több, mint két hónapos lesz, ezért megigényeltem a normál összegűt és gondoltam, majd később igénylem az emeltet.


Egy másik orvos viszont azt mondta, nem adnak ilyen igazolást papír alapon, hanem az eeszt-be töltik fel/ rögzítik.


Tanácstalan vagyok, mert nyilván a családtámogatási osztályt kellene felhívnom, de ott már egyszer elmondták, hogy a nyomtatványt kell kitöltetnem.

Gondolom, nem lesz automatikusan emelt összegű, ha rögzítik az eeszt-ben, de akkor az új igénylésnél fel kellene töltenem valamilyen igazolást, hogy mi alapján kérem🤷‍♀️


2022. okt. 4. 07:27
 1/2 A kérdező kommentje:

Ezt találtam egy rendeletben:


"A magasabb összegű családi pótlék iránti kérelemhez csak akkor kell csatolni a magasabb összegű családi pótlékra jogosító betegségekről és fogyatékosságokról szóló miniszteri rendelet szerinti igazolás másolatát, ha a szakorvos az igazolást az EESZT útján nem tudja továbbítani, vagy a gyermek tartós betegségét, súlyos fogyatékosságát nem állapította meg. Ha a gyermek a családi pótlék folyósításának ideje alatt válik tartósan beteggé vagy súlyosan fogyatékossá, és a szakorvos az erről szóló orvosi igazolást az EESZT útján továbbítja, vagy az ellátásra jogosult az orvosi igazolás másolatát benyújtja az igényelbíráló szervnek, az igényelbíráló szerv hivatalból felülvizsgálja a családi pótlék összegét."


Én úgy értelmezem, hogy felülvizsgálják majd az összeget, ha az orvos továbbítja az igazolást.

2022. okt. 4. 07:46
 2/2 anonim ***** válasza:
100%
Szia. Mi is a zárójelentéssel együtt kaptuk meg a papírt.
2022. okt. 4. 10:41
Hasznos számodra ez a válasz?




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!