Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Családi pótlék » Utólag megkapjuk a különbözetet?

Utólag megkapjuk a különbözetet?

Figyelt kérdés
A férjemnek van egy lánya és ő kapja a családi pótlékot utána. A közös gyermek után még 4 éve nekem kértük. Most jön a 2. közös gyermek és a férjemnek átadom a családi pótlékot a 4 éves után. Mindhárom gyermek után ő fogja kapni. Ugye a 2 gyerekesek fejenként többet kapnak. Esetleg mi ezt a különbözetet utólag megkaphatjuk? Eddig 1-1 gyermek után kaptuk. Azt tudom, hogy a 3 gyereknél már a magasabbat fogjuk kapni. A 2 gyermek érdekel, aki után eddig kaptuk.
2023. jan. 16. 22:54
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Nem.
2023. jan. 16. 23:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%

Dehogy kaptok különbözetet visszamenőleg.


1 gyerek esetén 12 200 ft

2 gyerek esetén 13 300 ft /gyerek

3 gyerek esetén pedig 16 000 ft/gyerek.


Ne akarj elszaladni azzal az 1100ft "magasabb" összeggel 2 gyerek után 🙄

2023. jan. 17. 06:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 babyboom567 ***** válasza:
100%
Nem is kaphatná a férjed a másik gyerekére a családit, ha nem veletek él.Ha meg a férjednél van elhelyezve a gyerek,és veletek él akkor eddig is nagyobb összeget kellett volna kapnotok.
2023. jan. 17. 06:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
A férjem az egyedüli gyámja a lányának és velünk él. Mindkét gyermek egy lakcímen van.
2023. jan. 17. 10:32
 5/7 babyboom567 ***** válasza:

A férjed nem lehet gyám, ha ő az apja, az apa teljes jogú szülő.(ha van teljes jogú szülő,akkor nincs szükség gyámra)

Ha veletek él, akkor eddig is 2 gyerekre kellett volna kapnotok,most meg majd háromra.

Nem fognak visszamenőleg fizetni családi pótlék különbözetet.

2023. jan. 17. 11:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 babyboom567 ***** válasza:
De nem is értem, miért nem kértétek 4 éve a családit?
2023. jan. 17. 11:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Van a kislánynak anyukája, aki átadta apának a bíróságon a felügyeleti jogot. Így értettem.
2023. jan. 17. 12:52




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!