Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Családi pótlék » Jár e emelt családi pótlék...

Jár e emelt családi pótlék fiamnak,?

Figyelt kérdés

Fiamnak 12 éves, halláskárosodása van mindkét fülén 70dB . Szakvélemény alapján: MKO. nagyfokú, idegi típusú nagyothallás. BNO:H9030


Magasabb csp. Akkor jár, ha mindkét oldal 40dB felett van. Azonban van halláskészüléke amivel azonban jól hall, néha van mikor nagyotthall annak ellenére is de ritkán fordul elő. Akkor így nem jár az emelt cs.p?


2023. júl. 29. 14:15
 1/5 anonim ***** válasza:
95%

Gondolom ,jártok rendeszetesen szakorvoshoz.

Ezt tőle kell megkérdezni.

2023. júl. 29. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
93%
A bno amit ő kapott, benne van az emelt csp-s kódok között. Tehát elvileg járna. A szakorvosnál kérdezz rá, mert ő ha indokolt, akkor ő tudja kiállítani a papírt, amivel igényelheted.
2023. júl. 29. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
85%

Nem tudom most hogy van,de régebben nekünk kellett vinnünk az üres nyomtatványt a szakorvoshoz,amikor mentünk vizsgálatra.

Pár napra rá megkaptam postán ,kitöltve,hogy hogy jár e a magasabb csp.,vagy nem.

2023. júl. 29. 16:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
86%
Nálunk ugyan más probléma van, de a szakorvos adta a papírt áprilisban. Nekünk nem kellett semmi nyomtatványt vinni.
2023. júl. 29. 16:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Az én fiam epilepsziás. De mivel gyógyszerszedés mellett (ami miatt negyedévente szabit kell kivennem, hogy elvigyem vizsgálatra) rohammentes, ezért nem jár az emelt családi pótlék. Ráadásul az epi miatt millió tanulási nehézsége is van, SNI-s is, de így sem jár, még az a nyamvadt évi 2 nap extra szabi. Csak a félárú étkezés a suliban.

Így gyanítom, mivel hall a készülékkel, nektek sem fog járni. Ami agyrém.

2023. júl. 31. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!