Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Családi pótlék » Családi pótlék igénylés ezen...

Családi pótlék igénylés ezen formájában lehet utólagosan büntetésre számítani?

Figyelt kérdés
4-5 éven keresztül egyedülállóként vettem igénybe a családi pótlékot két gyermekemre. A két gyerekkel és a mamával külön lakcímen voltunk a férjemtől. El nem váltunk, de az ő beleegyezésével történt a dolog. Eközben se veled se nélküled kapcsolatot éltünk. Legtöbbet nála éltünk életvitel szerűen. Ha valaki bejelentette, hogy egyedülállóként több családi pótlékot kaptam, akkor számíthatok büntetésre?

jan. 28. 13:39
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
53%
igen mivel csalást követtél el.
jan. 28. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
69%
Az számít hogy külön lakcímen voltatok! Mert az esetleges bütetés ki szabása esetén nézik a lakcím bejelentést, hogy kik mikor voltak egy lakcímen bejelenteve. De ha te papíron külön éltél a férjedtől, akkor ez azt jelenti hogy egyedül nevelted a gyerekeket! Akkor nincs büntetés. Mert a se veled se nélküledet elég nehéz ellenőrizni utólag. Szóval az számít hogy az elmúlt 4-5 évben lakcimileg egyedül nevelted-e a gyerekeidet!
jan. 28. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
65%

Ahogy a kettes írja.

Mi azonos lakcím bejelentés után nem mondtuk le rögtön az egyedülálló csp-ot, így aztán vissza kellett fizetni a különbözetet...

jan. 28. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
0%
Nem a lakcím számít. Soha nem az számít, hanem a valóság.
jan. 28. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
0%
Az számít, hogy egyedül kellet-e eltartanod a gyerekeket, nem a bejelentett lakcím. Pl. ha nincs gyerektartás megállapítva, az elég gyanús.
jan. 28. 15:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:
Akkor jogosan ítélték meg. A férjem is aláírással járult hozzá ehhez. Javarészt egyedül neveltem őket. Folyton vitában álltunk, fenyegetett, még is visszaköltöztünk majd 3 évre.
jan. 28. 16:29
 7/12 A kérdező kommentje:
Szóval most a bejelentés alapján fognak keresni és indulni fog eljárás?
jan. 28. 16:45
 8/12 A kérdező kommentje:
A férjem jelentett be.
jan. 28. 16:51
 9/12 anonim ***** válasza:
és mivel bizonyítja, hogy együtt éltetek? ezen nem kell parázni. ha nem volt közös lakcím és nem vette igénybe pl. ő a gyerekek utáni adókedvezményt, akkor nincs bizonyítéka.
jan. 28. 17:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 A kérdező kommentje:
Ő nem vett igénybe semmit. Csak most minden áron azt akarja, hogy engem büntessenek.
jan. 28. 17:26
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!