Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Családi pótlék » Mit kell ervenyesiteni es hogyan?

Mit kell ervenyesiteni es hogyan?

Figyelt kérdés

Valamit nem ertek?

30 ev alatti anyak kedvezmenyere jogosult vagyok, a magzat februar kozepen toltotte a 91. napot. Elso hazasok kedvezmenyet is igenybe vettem tavaly majustol, de nem folytatolagos papirt toltettek ki velem, igy gondolom iden is ki kell toltenem. Viszont nekem azt mondtak a munkahelyen, mivel SZJA mentes leszek, igy az elso hazasok kedvezmenyet ertelmetlen lenne igenybe vennem. Ezt ertem, de attol meg a ferjem igenybe veheti, nem? Ebbol kiindulva, ha jol gondolom, akkor a csaladi adokedvezmenyt sincs ertelme igenybe vennem, ellentetben a ferjemmel, aki igenybe veheti? Ennek igy van ertelme?


febr. 19. 22:47
 1/4 anonim ***** válasza:
100%
A csjk-t igénybe veheted te is, mert attól, hogy szja mentes vagy, azt még a többi járulékból érvényesíteni tudod.
febr. 19. 22:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 aHermann ***** válasza:
100%

Szia!

Sokkal egyszerűbb, ha Te kitöltöd a 30 év alatti anyás nyilatkozatot, a férjed meg az első házast, és magzatra a családi adókedvezményest. Ezt érdemes még mielőbb (még ma) beadni, mert most vannak a hóvégi zárások (ONYA-n keresztül a legegyszerűbb).

Az első házast januárra a leveled alapján majd jövőre visszaigényli valamelyikőtök.


Ha nem külditek be időben, csak márciustól tudnak számfejteni, akkor jövőre a februárt is a bevallással visszaigénylitek.


Amikor megszületik a baba, a családiról újra kell nyilatkozni, mert onnantól nem a magzat, hanem a gyerek után veszitek igénybe (az ő adóazonosítója kell a nyilatkozatra).


Minden évben újra kell nyilatkozni az adókedvezményekről, ezt érdemes mielőbb megtenni, hogy januárra már érvényesíteni tudd. (Az ONYA már év elejétől elérhető, míg a munkáltatók kb. január közepén azonnal kérik a nyilatkozatokat.)


Akkor is kell új nyilatkozatot beadni, ha változás lesz, nem vagy(tok) már jogosultak az adott kedvezményre. Pl. amikor eltelik a 2 év az esküvő óta.

febr. 20. 05:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Az első házasság és családi adókedvezményt a férjed kérje. Ha adómentes vagy nem fizetsz adót amire érvényesíthetnéd. Vagy a másik opció bevalláskor egyben kéritek utólag. Mi ezt csináljuk úgy jobbnak találom, mert havi plusz 15 ezer nem érzödik annyira.
febr. 20. 08:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Nagyon szepen koszonom a segitsegeteket! Neha olyanok ezek a papirok, mint egy utveszto.😅
febr. 20. 17:15




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!