Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Családi pótlék » Mit tegyek? Válófélben vagyunk...

Mit tegyek? Válófélben vagyunk a férjemmel, a családi pótlékot eddig Ő kapta. Januártól igényelte a családi adókedvezményt is, mint egyedül álló, és mintha Ő nevelné a gyerekeket.

Figyelt kérdés
Azóta nem hajlandó lemondani egyik támogatásról sem. A NAV-nál azt mondták, aki a CSP. -ra jogosult, az jogosult az adókedvezményre is. Az államkincstár pedig nem hajlandó több hónapja válaszolni. A telefont nem veszik fel, emailre sem válaszolnak.
2013. máj. 25. 20:05
 1/8 anonim ***** válasza:
28%

Na én bevinném az államkincstárhoz a papírt hogy én igényeket a csp-t, s alá hamisítanám a férjem nevét, hogy engedi, én kapjam a csp-t.

A vsaládi adókedvezményt mint egyedülálló hogy tudja igényelni, ha házas!?

2013. máj. 25. 20:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
40%
Hát, én nem tudom, te milyen számot hívsz, nekem még mindig felvették a telefont, pedig totál random időben szoktam őket hívni.
2013. máj. 25. 20:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
megkell várnod a válópered végét és persze a gyermekelhelyezési per végét és ha neked ítélik a gyermeket,iratokkal bizonyítod,majd a családipótlékot illetve az adókedvezményt átírják a te nevedre,neked fog járni.Ha van jó ügyvéded és jelenleg te neveked a gyermeked míg folyik a per,elintézheti esetleg hogy ez idô alatt is te kapd a gyermek révén kapható kedvezményt illetve családit.Remélem segítettem neked.Én most jártam ebben a cipôben nemrég.
2013. máj. 25. 20:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%
A családi adókedvezmény nem azért jár, mert valaki házas, hanem a gyerekekre. Ha egyedülálló, akkor is jár, ha dolgozik.
2013. máj. 25. 20:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%
Lehet rosszul tudom, de az adókedvezményt úgy tudja igényelni, hogy a másik fél úgymond lemond róla... magyarul neked arról le kellett mondani..
2013. máj. 25. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm a kommenteket. Sajnos azt nyilatkozta,hogy egyedül neveli a gyerekeket, amit minden papír nélkül elhitt a munkáltatója, mert én nem mondtam le semmiről.Akkor szembesültem a dologgal,amikor az általa aláírt papírt bevittem a munkáltatójához, és jelezték, hogy már igényelte, így nem tudják nekem kiadni.
2013. máj. 25. 21:02
 7/8 anonim ***** válasza:

Sajnos egyik válasz sem fedi a valóságot igazán.


A csp-t az igényelheti, aki a gyermek szülöje (bocs, nincs hosszú ö és ü), és egy háztartásban laknak.

Tehát ha a férjed még nem jelentkezett ki, akkor kérheti. Ha elváltok, a gyerek nálad lesz, akkor nem is jogosult rá.


A cs. adókedvezmény pedig szintén annak jár, aki egy háztartásban lakik a gyerekkel. Ez akár egy élettárs is lehet, ha hivatalos.


A férjed hol lakik? Közös a cím a gyerekkel? Kinél marad a gyerek? Kérd a gyerekelhelyezés meggyorsítását (vagy valami ilyesmit, ezt nem tudom pontosan, a bíróságon megmondják), intézd el, hogy ne legyenek egy címen. Menj be a kincstárhoz, a nav-hoz, mond el, hogy váltok, a pasi ténylegesen nem is lakik itt, intézed a papírokat, még meg is fogják büntetni.


Az én volt férjem hó elején hagyott el, ez benne is volt dátum szerünt a válásban, hogy megszünt az életközösség. Én a csp-t emeltek igényeltem meg, mint egyedülálló. Viszont ö még igénybe vette az adókedvezményt. Na vissza is lehetett neki fizetni szépen, bírsággal együtt.

2013. máj. 26. 07:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Az állandó lakcímük megegyezik a férjemnek és a gyerekeknek, de a tartózkodási nem. Folyamatban van a gyermek elhelyezés, már januártól... A NAV-nak csatoltam,a válóper felbontást, amin rajta van a dátum, hogy még nem voltunk elválva, és nem mondtam le róla, de nem érdekelte Őket:( Remélem hamarosan vége lesz...
2013. máj. 28. 06:04

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!