Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Családi pótlék » A családi pótlékot, gyest,...

A családi pótlékot, gyest, egyszeri anyaságit ki kapja? Mire kapja? Kinek van joga eldönteni, hogy mire költik?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

Kellene egy kis tanács. Tesómékról van szó, tőlem kérdezte, de mivel nekem még nincs gyerekem, nem tudtam válaszolni neki.

Adott tesóm, van 3 lánya. A két nagy 5 és 6 éves, ők az előző házasságából valók. És van egy 2 éves, aki a mostani kapcsolatából.

A gyest az 5 éves után kapja, mert ő is, és a 6 éves is tartósan beteg. Ő utánuk emelt összegű családi pótlékot kap.

A kicsi után csak a családi pótlékot kapja.

Szeptemberben születik a 4. baba, amit tesóm nem akart, védekezés mellett jött össze, és az abortuszhoz a papírokat a párja nem írta alá, gyámügy előtt kijelentette, hogy nem egyezik bele. Szóval utána majd jön majd a családi pótlék, meg egyszer az anyasági támogatás (ennek az összegét nem tudom).

Rendszeres gyermekvédelmit tesóm adta be, megkapta mindhárom gyermekre.

Szóval a kérdés az lenne, hogy ki döntheti el, hogy mire megy el a családi, gyes, anyasági? Tesóm vagy a párja? A párjának van egyáltalán beleszólása?

Mert a 6éves kezdi a sulit, neki sok minden kellene rá, az 5 éves ovit kezd, és sok ruhát nőtt ki a nyáron, amit meg kell venni. A 2 éves meg nagyon magas, sovány, tehát neki is kell ruha, mert a nagyokról alig jó rá valami. Plusz ott a kicsi, akinek sok dolog kell,mire megszületik, meg tesóm kórházi csomagja sincs összerakva még. Szóval van mire költeni. Igen ám, de kedves párja 4 hónapja megőrült. Nem melózik, vagy ha valami alkalmi melója van, nem ad haza. Rezsibe nem száll be, max magának kifizeti a net egy részét, 3600ft-ból kb 1000ft-ot, pedig egész nap a gép előtt ül. Plusz kocsmázik.

És ha ez nem lenne elég... közölte tesómmal, hogy gyes, családikor kell neki ennyi meg annyi. 8000ft fűkaszára, 6-8 ezer ft fűrészre, 6 ezer biciklire, 6 ezer monitorra, meg 5 ezret kért az anyjától, azt is meg kell adni. Ez 33 ezer ft. Tesóm ha odaadja, nem hogy a rezsit nem tudja kifizetni, de nem tud venni semmit a gyerekeknek, se magának.

Szerintetek hogy igazságos?

Én úgy gondolom, örüljön, hogy az áramot tesóm fizeti, meg kap kaját, meg van hol aludni, fürödnie.

Ez tesóm háza, de a pasi be van jelentve, hónapok, mire ki tudja jelenteni, és addig joga van ott lenni a pasinak. ( Rendőrségen mondták).

A megoldás, hogy ide költözik hozzám, de csak aug. 25 után tud, mert addig ki van adva nekem a fél ház, de utána szívesen várom, és segítek neki.

Csak ezt a hónapot kell túlélnie...

Köszönöm, ha adtok tanácsot!


2013. júl. 28. 16:39
 1/9 anonim ***** válasza:

Az abortuszhoz az anyán kívül senkinek nem kell a beleegyezése, semmiféle papírt nem kell a vélelmezett apának aláírni. Alapból itt problémás a történet.

Egyébként pedig a gyest az anya kapja, a családi pótlék a gyermekekre fordítandó, így apuka örüljön, hogy van hol élnie.

2013. júl. 28. 16:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Egy család normál esetben van beleszólása a férjnek6párnak is.
2013. júl. 28. 17:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:

Sziasztok! Állítólag a gyámügy kért egy papírt,mert tesóm arra hivatkozott, hogy nem tudná eltartani a kicsit. Apuka erre bemutatta a keresetigazolását (akkor még volt), és az alapján ítéltek. Ugyan elment újra tesóm, és elmondta, miért is nem akarja, meg hogy nincsenek jóban, stb, de addigra 14hetes volt, így nem engedték. Azt mondja, alapból későn ment dokihoz, mert megjött neki, és 10hetes volt már, mire oda eljutott. De én csak ennyit tudok erről.

Igen, alapból apának lenne beleszólása, no de ilyen helyzetben 30ezer ft-ot csak úgy elpocsékolni? Úgyse venne belőle mást,mint piát. Sajnos... nagyon megváltozott, valószínűleg azért,mert a 18 éves nagylánya látni sem akarja, és nem tudja feldolgozni.

2013. júl. 28. 17:07
 4/9 anonim ***** válasza:

1. abortuszhoz nem kell engedélyt kérni senkitől, ha akarja, elvetetheti.


2. a támogatásokat azért kapják, hogy a _gyerekeknek_ meg legyen mindenük, amire szükségük van.


3. ez nem házasság, de még csak nem is kapcsolat, nem tudom mi, de felesleges szenvedni vele.

2013. júl. 28. 17:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:

Igazad van! Az elsőt nem tudom, még nem volt abortuszom.

Én is úgy gondolom, hogy ez a gyermekekre fordítandó, hiszen ha ők nem lennének, nem kapná ezeket. Plusz ha jól gondolom, mivel nincs bölcsi,csak majd 3 éves kortól ovi, ezeket azért kapja, hogy eltartsa őket.

Nővéremnek én veszek mindent, mivel sokat fogytam, így az egész ruhatára tőlem van, a sminkcuccai is, minden. Meg apukám vesz neki mindig valamit, hol cipőt, hol ruhát, hol kaját,mert tesóm semmit nem hajlandó magára költeni. Ez már sokaknak szemet szúrt. Szerencsére itt vagyunk neki apuval.

Nem kapcsolat, ez igaz, és ha előbb tudtam volna, hogy ekkora gond van, már nem lenne a pasival.

Arra sem hajlandó a pasi, hogy az önkormányzatnál elismerje, ő a kicsi apja. Szóval érdekes lesz a gyermektartás is, bár ügyvéddel még csak én beszéltem.

2013. júl. 28. 17:28
 6/9 anonim ***** válasza:
Számlára vagy a postás hoza neki a pénzt ? Amugy pénzt a gyerekekre kell költeni .
2013. júl. 29. 10:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

"Nem kapcsolat, ez igaz, és ha előbb tudtam volna, hogy ekkora gond van, már nem lenne a pasival."


A tesódnak milyen egészségügyi vagy szellemi problémái vannak? Nem tudom elképzelni, hogy egy három, lassan négy gyermekes anyának a testvére intézze a megélhetési és magánéleti dolgait, ügyvédet, stb. hacsak nincs valami problémája. Az apaságit lehet kérvényezni, végeznek dns vizsgálatot. Sajnálom az egész helyzetet, de a legjobban a gyerekeket.

2013. júl. 29. 11:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat! Számlára érkezik.

Kedves utolsó válaszoló! Miért gondolod, hogy akinek segítenek máris szellemi nyomorék? Burkoltan, de ezt írtad.

Nyílik a méhszája, a baba 2kg alatt van, így ágynyugalomra ítélték. Nem cipelhetne, nem mászkálhatna, nem végezhetne megerőltető fizikai munkát. Mégis neki kell megcsinálni. Az a minimum, hogy megkímélem egy másfél órás vonatúttól, és egy 1,5km-es sétától ebben a helyzetben, és én megyek el helyette az ügyvédhez. Egy kis faluban él, se buszjárat, se semmi nincs ott. Nem hiszem, hogy bármi gondja lenne a pasiján kívül... de gondolom Neked csodás az életed, mindent meg tudsz egyedül oldani...irigyellek.

2013. júl. 29. 11:37
 9/9 anonim ***** válasza:

Nyílik a méhszája, a baba 2kg alatt van, így ágynyugalomra ítélték. Nem cipelhetne, nem mászkálhatna, nem végezhetne megerőltető fizikai munkát



Itt az egészségügyi ok amiről az utolsó beszélt.. de degradáltad a testvéred szellemi fogyatékosnak a válaszodban. Nem a válaszoló..-.. ne kapd már fel ennyire

Minden esetre nekem nagyon nem tiszta néhány részlet a dologban......



Testvérednek kell kapnia az előző házasságból született gyerekekre gyerektartást... illetve az 5 éves után jár a gyes és a két nagyobbra az emelt családi.... ez elvileg mivel előzőházasságból vannak lehet mondni,ohgy a testvéred illeti.

A két kicsire most csak a családit kapja. Ha a legkisebb megszületik jár az anyasági ( szerintem)


azért ne csak a pasiját szidjuk tesód is egy "ingyenélő" mert mióta gyerek van még egy napot sem dolgozott. kb 6-7 éve lehet otthon az álam pénzén..

Igényelje a gyermekvédelmi támogatást az önkormányzattól, mint sokgyerekes jár az ingyen tankönyv és étkeztetés.

Illetve 4 gyerekesként lehet hivatásos anya is. Az így befolyó pénzekkel gazdálkodjon ő a pasit meg rá kell venni munkára ,mert 4 gyerek után tetemes családiadókedverzmény jár amit igényelhet ( De lehet mivel nem sajátja egyik sem.. vagyis szerinte csak egy akkor csak azután az egy után igényelhet)


Szüléskor pedig azonnal kell kérni az apasági vizsgálatot ezzel a krédós le is záródik

2013. júl. 29. 11:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!