Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Családi pótlék » Jogosult vagyok e a családi...

Tommi.01 kérdése:

Jogosult vagyok e a családi pótlék illetve az árvaellátásom felvételére 18 évesen ha külön költözöm édesanyamtol?

Figyelt kérdés
2013. aug. 19. 23:02
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
12%
Amennyire én tudom a családira nem,azt mindig s szülőnek adják,de az árvaságit 18 után a gyermek kapja tudtommal.
2013. aug. 19. 23:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:
Köszi a választ és ezt hogy lehet elintézni hogy nekem utaljak mert anyam nem adna oda es tanulok meg 2 ev van erettsegiig (nappalin) akkor se tudom igenyelni vagy utaltatni a cspt?
2013. aug. 19. 23:10
 3/12 anonim ***** válasza:
28%
Ezek mellett nappalin tanulsz? Ha igen hol egyetem, középiskola?
2013. aug. 19. 23:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:
Szakközépbe
2013. aug. 19. 23:16
 5/12 anonim válasza:
83%
Kormányablaknál kérhetsz új papírt, kitöltöd a saját bakszámládra, és kb. két hónap múlva már te fogod kapni, amíg tanulsz, legfeljebb 21 éves korodig.
2013. aug. 19. 23:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
83%

Ha szakközépiskolába jársz akkor igen. Családi abban az évben jár utoljára amikor betöltőd a 20 évedet.

Mondjuk azt gondold végig megtudnál ennyiből élni? Albérlet baromi drága vagy kolliba mennél? Ha kollégiumba nyáron mit csinálnál?

2013. aug. 19. 23:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
42%
Úgy tudom, igen. Menj el a Családsegítőbe és az önkormányzat szociális irodájába is, és kérdezd meg, mik járnak neked ebben az élethelyzetben. Kitartást kívánok, sokminden jár. Talán nem annyi, mint egy rossz közalkalmazotti fizetés, de közel annyi. Viszont sok időd el fog menni az ügyintézésre. Nekem az segített (munkanélküli vagyok), hogy úgy fogtam fel, ez most a munkám, ezt kell elvégezni (az ügyintézéseket, igazolásokért rohangálni, feltételeket teljesíteni, stb.), ahhoz képest meg egyáltalán nem is fizet rosszul.:)
2013. aug. 19. 23:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 A kérdező kommentje:
Nem nem koliba mennék hanem egy nagyon jo baratomhoz akinek szülei mondtak mennyek oda hozzajuk lakni nyudtan csak a könyveket meg sulis cuccokat valamibol kikellene fizetni .... Es azt mondtak h ammenyi marad az a kajaba vagy valamibe max beleadom . Koszi az eddigi valaszokat :)
2013. aug. 19. 23:24
 9/12 anonim ***** válasza:
42%
Apropó, ha 18 éves vagy, iskolás, és gondviselő nélkül vagy kénytelen élni, kérhetsz hivatásos gondnokot is, aki segít ezekben, az életvezetésben, házvezetésben, pénzbeosztásban, hivatali ügyekben - mert ugye még iskolás vagy, sokmindenben járatlan. Még tán jobb támaszod lesz ő ezekben, mint anyukád volt eddig. Valószínűleg az ügyintézések terhét is részben leveszi a válladról. Jó lenne, ha tudnának Neked kirendelni gondnokot.
2013. aug. 19. 23:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 A kérdező kommentje:
köszi a részletes válaszokat és a jó kivánságokat. :) végre valami kilátás ebből a kilátástalan helyzetből.
2013. aug. 19. 23:34
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!