Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Családi pótlék » Apanap? Tényleg nem jár?

Apanap? Tényleg nem jár?

Figyelt kérdés
Sziasztok! Ne haragudjatok hogy ebbe a témakörbe írok de máshova nem tudok. Most született kisbabánk, és párom benyújtotta a munkáltatójához a papírokat hogy az apanapot megkapja. De már őt hamarabb elengedték a főnökei azzal az indokkal hogy a mai napig lekésőbb adja be a papírokat. Tegnap meg ma már nem kellett mennie dolgozni, mert "apanapon van". Ma vitte be a papírokat hogy ezt le is könyveljék, amikor is a munkáltató közölte vele hogy neki nem jár apanap mert nem vagyunk egy lakcímen bejelentve. Én úgy tudom hogy mindenképpen kellene járnia az apanapnak, mert a gyerek születési anyakönyvi kivonatában szerepel hogy ő a vér szerinti apa, és az apasági nyilatkozat is ott van. Szerintem a lakcímnek ehhez semmi köze. Most azzal fenyegetőznek hogy le kell igazolnia ezt a két napot mert ha nem akkor igazolatlan lesz és kirúgják. Én úgy tudom hogy kell járnia mindenképpen az apanapnak és ezt nem tehetik meg!

2013. dec. 17. 10:34
 1/4 anonim ***** válasza:

Jól tudod.

A Munka Törvénykönyve 118. paragrafus rendelkezik erről. Semmiféle kikötés nincs az apa lakcímét illetően.

2013. dec. 17. 10:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Amikor az apaságit csináltuk, akkor nekünk mondta az ügyintéző hogy vagy házasodjunk össze, vagy legyünk közös lakcímen mert ebből gondok lehetnek. Másnap el is intézte a párom.


Kérdezzétek meg hivatalos szervnél, talán MÁK vagy Államkincstár meg tudja mondani.

2013. dec. 17. 10:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Mi sem vagyunk egy címen mégis járt az apanap
2013. dec. 17. 11:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

118. § (1) A munkavállalónak a tizenhat évesnél fiatalabb

a) egy gyermeke után kettő,

b) két gyermeke után négy,

c) kettőnél több gyermeke után összesen hét

munkanap pótszabadság jár.

(2) Az (1) bekezdés szerinti pótszabadság fogyatékos gyermekenként két munkanappal nő, ha a munkavállaló gyermeke fogyatékos.

(3) A pótszabadságra való jogosultság szempontjából a gyermeket először a születésének évében, utoljára pedig abban az évben kell figyelembe venni, amelyben a tizenhatodik életévét betölti.

(4) Az apának gyermeke születése esetén, legkésőbb a születést követő második hónap végéig, öt, ikergyermekek születése esetén hét munkanap pótszabadság jár, amelyet kérésének megfelelő időpontban kell kiadni. A szabadság akkor is jár, ha a gyermek halva születik vagy meghal.


Szó sincs arról a törvényben, hogy egy címen kell lakni

2013. dec. 17. 11:24
Hasznos számodra ez a válasz?




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!