Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Családi pótlék » Ismerősöm gyereke 2012....

Ismerősöm gyereke 2012. júniusában érettségizett, de az iskola nem jelentette le, ezért a családi pótlékot továbbfolyósította a MÁK egészen a mai napig. Szerintetek vissza kell fizetnie?

Figyelt kérdés
Ismerősöm gyereke 2012. júniusában érettségizett, de idén novemberben töltötte a 20. életévét. 2012-ben az iskola valószínüleg mulasztást követett el, nem jelentette, hgoy a gyerek befejezte az iskolát, ezért a családi pótlékot továbbfolyósította a MÁK egészen a mai napig. A család csak annyit tudott a jogszabályról, hogy a gyerek 20 éves koráig jár a családi pótlék, ha közoktatásban tanul. Azt nem tudták, hogy az egyetem nem minősül közoktatásnak. Most, hogy a gyerek betöltötte a 20-at már gyanús volt nekik, ezért megkeresték az államkincstárt és kiderül, hogy másfél éve kapják jogtalanul az iskola és a MÁK hibájából. Szerintetek kötelesek visszafizetni? Elvégre pénztártól való távozás után..... Ha valamilyen juttatást nem igényelt volna, ami jár neki, ő sem kérhetné másfél év múlva. Ez nekik most elég nagy érvágás lenne.

#családi pótlék #jogtalanul felvett
2014. jan. 14. 16:18
1 2
 11/12 anonim ***** válasza:
100%

Nem igaz, hogy a szülőnek nem lett volna dolga bejelenteni, hogy a gyerek végzett a középiskolában. 15 napon belül köteles minden olyan tényt bejelenteni, ami a folyósítást befolyásolhatja. Ájánlom tanulmányozni a MÁK honlapján lévő tájékoztatót.


[link]


Itt le van írva mit köteles bejelenteni.

2014. jan. 15. 09:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/12 anonim ***** válasza:

Nem teljesen ez a sztori,de hasonló.2009ben terhes lettem. Szerettem volna elintézni a TB-met,mert ugye már nem jártam isdkolába. Azt mondták,hogy aktiv a tb-m.S megnézték milyen jogcimen. Erre kiderült,hogy az egyik iskolám jelentette le,amit azóta bezártak. Folyamatosan tanultam,igy nem volt gond a tb-vel...

Ugyanis: 2004ben érettségiuztem

2006ban szakmát szereztem,ezt a sulit járták be,s ez alapján volt aktiv a tb-m

2008ban még egy szakmát szereztem,ez is aktiv volt:)

2009vben,amikor terhes lettem,akkor egyetemre jártam.



Szerintem igen vissza kell fizetnie.

2014. jan. 16. 10:20
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!