Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Családi pótlék » Igényelhetek gyermekvédelmi...

Igényelhetek gyermekvédelmi segélyt?

Figyelt kérdés
Jelenleg válófélben vagyok a férjemmel, már több éve nem élünk együtt, van egy 19 éves lányom aki főiskolára jár. Érdeklődni szeretnék, hogy igényelhetek-e gyermekvédelmi segélyt, ha havi nettó 70.000ft-körüli a jövedelmem? Gyerektartást beleszámolják?
2014. jan. 30. 13:52
 1/8 anonim ***** válasza:

Elmúlt már 18 a lányod, úgyhogy én úgy tudom, hogy nem.


Gyerektartás sem jár, maximum rokontartás, de annak vannak feltételei, nem automatikus.

2014. jan. 30. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
19 évesre nem jár segély, max gyerektartás és családi pótlék.
2014. jan. 30. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszod, de úgy halottam hogy 20 év alatt jár,de nem biztos. Egyébként kapok gyerektartást, mert nappali tagozaton tanúl a lányom, csak azt nem tudom hogy a gyerektartás beletartozik-e a havi nettó jövedelembe?
2014. jan. 30. 14:02
 4/8 anonim ***** válasza:
Én még úgy tanultam, hogy gyermekvédelmi segély akkor jár 20 éves korig, ha már 18 éves kor alatt megigényelték. Sőt járhat 24 éves korig is, ha nappali tagozaton tanul, de feltétele, hogy 18 alatt is folyosítsák. Lehet azóta már változtak a szabályok.
2014. jan. 30. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat!
2014. jan. 30. 15:08
 6/8 anonim ***** válasza:
A gyerektartás beletartozik a jövedelembe. Hogy lehet ilyen kevés a jövedelmed, különösen ha családi pótlékot is kapsz?
2014. jan. 30. 15:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
Nem kapok családi pótlékot, mert főiskolás a lányom és felsőoktatásban nem jár!
2014. febr. 1. 11:56
 8/8 Kata0919 válasza:

[link]

Itt minden le van írva :) Sok sikert!

2014. febr. 6. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!