Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Családi pótlék » A gyerektartásra 18 év fölött...

A gyerektartásra 18 év fölött jogosult a, , gyerek"?

Figyelt kérdés
Az apám által fizetett összeget anyám kezeli. Én 21 vagyok, már elköltöznék abból a pénzből ami elvileg utánam jár. Logikusnak tűnik tehát, hogy az az összeg 18 év fölött jogilag nekem jár. Mit tudtok erről? Vagy ez szerződéstől függ? Ciki lenne ha 21 évesen anyám kezelné az összeget jogilag...(gyakorlatban persze ez van)
2014. márc. 16. 09:43
 1/4 anonim ***** válasza:
18 éves kor felett nem jár gyerektartás mivel jogilag nem gyerek vagy rokontartás jár, amit te kérhetsz.
2014. márc. 16. 09:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Gyerektartás 18 éves korig jár, illetve ameddig tanul (egyetem, fősuli). De ez tényleg a szülők közötti megbeszélésen múlik. Ha jó kapcsolatban váltak el és egyet értenek a gyerek nevelése, tartása vonatkozásában, akkor tulajdonképpen mindegy hogy van-e bírósági végzés róla, vagy ha van, akkor mi van benne. Tehát az, hogy a gyerektartást ki kezeli, te vagy anyukád, az is mindegy, az a ti kettőtök megállapodásán múlik.
2014. márc. 16. 09:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
:/ hurrá... :( 25 éves koromig jár elvileg, de csak ha tanulok...
2014. márc. 16. 10:04
 4/4 A kérdező kommentje:
De azért köszi a válaszokat:)
2014. márc. 16. 10:04

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!