Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Családi pótlék » A férjem osztrákba dolgozik 3...

A férjem osztrákba dolgozik 3 gyerekünk van elvették tölem a családi potlékot az lenne kérdésem hogy az ingyenes tanköny és a kajáztatási támogatás jár vagy nem?

Figyelt kérdés
2014. aug. 11. 20:51
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:

Elvették...? Érdekesen hangzik.

Az osztrák családiból csak kiköhögöd a kajára valót...!

2014. aug. 11. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
Ha rászorulók vagytok, akkor igen. Mennyi az egy főre jutó jövedelem?
2014. aug. 11. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
Ez igy nekem nagyon erdekes. Ha a gyerekeid normalisan jarnak iskolaba, es nincsenek 20 evesek, akkor nem veszik el a csaladit. Foleg ha ti itthon eltek. Ha ezek nem adottak akkor nem adnak tankonyvet.
2014. aug. 11. 22:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 A kérdező kommentje:
Igen érdekes de így van be adtam a papírokat hogy fő állású anya ként itthon marad hasak a kisebbik fiam 3 éves. arra hivatkoztak hogy nem jár meg mert a férjem külföldön dolgozik és családi pótlékot is elvették 90 napot vártam hogy ezt közöljék velem a munka helyemet ott kellet hagynom mert a gyerekek mellet nem tudtam bevállalni hogy reggeltől estig dolgozzak.
2014. aug. 11. 23:19
 5/17 anonim ***** válasza:
Ebben az esetben ti a német családi pótlékra vagytok jogosultak.
2014. aug. 12. 08:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:

Szerintem ez két különböző dolog.


Bár nem írod, hány évesek a gyerekek, közoktatásban tanulnak-e vagy sem, információk hiányában csak azt írhatom, valószínűleg jár az ingyen tankönyv, és az étkezési támogatás (ahogy te írod "kajáztatási"). Ez ugyanis a gyerekek számától függ.


A GYET és a családi más dolog, az azért nem jár, mert a férjed "osztrákba" dolgozik, igényeljétek onnan a családit, az több, mint amit itthon kapnátok, na, persze fizetni kell belőle a TB-det is, de hidd el, még így is ti jártok jól.


Az már más dolog, hogy kicsit körülményes lesz elintézned az iskolában ezeket, mert elvileg mindenütt a családi pótlékos papírral igazolják, hogy 3 gyermek van, de szerintem igazolhatod anyakönyvi kivonattal vagy iskolalátogatási papírokkal is (szintén attól függ, hány évesek a gyerekek)

2014. aug. 12. 10:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 A kérdező kommentje:
A gyerekek 12 9 3 évesek és voltam az MÁK nál és nem jár meg mert nem kapok itthon családi pótlékot
2014. aug. 12. 15:04
 8/17 anonim ***** válasza:
Írd már meg kérlek, mennyi az osztrák csp? Csak kíváncsiságból:)
2014. aug. 12. 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:

ÉLETKOR [ÉV] CSALÁDI PÓTLÉK ÖSSZEGE [€]

0-3 105,4

3-10 112,7

10-19 130,9

19-26 152,7

2014. aug. 12. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
Köszönöm:)
2014. aug. 12. 15:37
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!