Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Családi pótlék » Ki tud ajánlani külföldön...

Ki tud ajánlani külföldön dolgozó számára családi pótlék elintézésére hozzáértő szakembert, ügyvédet?

Figyelt kérdés

Januárt óta külföldi cégnél dolgozom kamionsofőrként. Ez egy osztrák firma, de papíron Csehországban vagyok bejelentve. Mint kiderült, a cseh családi pótlék nem kevéssel több, mint a hazai, annak többszöröse. Ezt szeretném valahogy megigényelni. Négyen dolgozunk magyarok a cégnél, próbálkoztunk már sok mindennel, beszélünk angolul, németül - csehül persze nem - levelezgettünk, feleségeink is rajta vannak odahaza az ügyön, de mégis körbe - körben járunk, eredmény nélkül.


Nagyon megköszönném, aki tudna ajánlani olyan szakembert, ügyvédet aki végi tudja zongorázni ezt a folyamatot, mert mi - EU ide vagy oda - elvesztünk benne, annak ellenére is, hogy még az Államkincstárnál is van ismeretségünk.



2014. aug. 27. 13:47
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
13%
Családi pótlék abban az országba jár, ahol élsz.Nem a fizetés után adják, hanem az ország törvényei szerint.
2014. aug. 27. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
1-es. En Mo-n elek, de kulfoldi EU ceghez vagyok bejelentve, ott is adozom a masik orszagban. Az itteni TB-m nem ervenyes. Nekem mit tudsz javasolni ha esetleg orvosi ellatasra lenne szuksegem?
2014. aug. 27. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
72%
1es el vagy tévedve!!
2014. aug. 27. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
Kedves első válaszoló! Akkor azt mond meg nekem miért van az hogy a nálunk dolgozó szlovákok akik nem itt élnek miért innen kapják a családit?
2014. aug. 27. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
100%

Elméletileg a különbözetet fel tudod venni.

[link]

Érdemes olyan céggel felvenni a kapcsolatot, aki adóvisszatérítéssel foglalkozik.

A férjem Ausztriában fog dolgozni, és info Ausztria-val vettük fel a kapcsolatot, akik tájékoztattak erről

2014. aug. 27. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 A kérdező kommentje:

"Családi pótlék abban az országba jár, ahol élsz.Nem a fizetés után adják, hanem az ország törvényei szerint."


Nem így van, a különbözetet meg lehet igényelni, ahogy írták is. A magyar családi pótlék olyan 12 ezer akármennyi, a cseh - ha jók az értesüléseim - 60 ezer körüli. Ezért már érdemes utánajárni.


Köszönöm az eddigieket, olyan valakire lenne szükségem, aki hivatásszerűen intéz ilyesmit - vagy tud ajánlani olyat aki ért ehhez - mert mi elvesztünk benne. Feleségem ugyan irodai ügyekben járatos, de én már egy hitelszerződésbe is belezavarodok, rá sem érek, folyton úton vagyok. Inkább fizetnék valakinek, csak intézze el tokkal - vonóval ezt a processzust. Éljünk a lehetőségekkel, ha már van ez a nyavalyás EU.

2014. aug. 27. 14:53
 7/14 anonim ***** válasza:

ha Csehországba megy az adód, a csehektől kell a különbözetet igényelned az ottani jogosult intézettől kapott(vagy netről letöltött)formanyomtatványukat ki kell tölteni, akár postán feladni és kész.

a bérpapírod is csehül van...?

alkalmazottként vagy bejelentve, vagy egyéni vállalkozóként? ha az utóbbi ki csinálja a könyvelést?

csehekhez fizeted a TB-t...?

2015. febr. 10. 22:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 A kérdező kommentje:

Alkalmazott vagyok, ott fizetek adót, van cseh TB kártyám, bérpapír csehül van.

A feleségem letöltött egy bizonyos formanyomtatványt, még nem küldtük el, nem is egyszerű kitölteni, ékes cseh nyelven van. Egy magyar kollégám már elküldte, de még nem kapott választ. Elképzelhető - e, hogy csatolni kell hozzá még valamilyen papírt?

2015. febr. 10. 22:21
 9/14 anonim ***** válasza:

akkor az osztrákok voltaképp csak a bérpapírt továbbítják neked a csehektől?

vagy ha szabit akarsz, kinek kell szólni? azt az illetőt meglehetne kérni, hogy kérjen a csehektől neked csalási foranyomit, meg segítsen kitölteni, meg küldje vissza

2015. febr. 10. 22:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
olyat hallottam, hogy egy apa iskolalátogatási igazolást kellett kérjen a csp-különbözethezhez külföldön
2015. febr. 10. 22:43
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!