Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Családi pótlék » Miért így kapom az igazolást...

Miért így kapom az igazolást egyfolytában?

Figyelt kérdés
3 gyermekem van, kettő már ovis. Az étkeztetési kedvezményhez igazolnom kell a 3 gyerekes családi pótlékot. Ma kaptam meg a kért igazolást, Tök jó, tök szép, és 2014.10.31-ig szól. Miért? Tavaly is ez volt. 2-3 hónapos időintervallumokat adtak meg. ÉS mivel ez rajta van, így az ovi majd október végén, november elején újra kérni fog egy friss igazolást.
2014. szept. 9. 12:17
 1/5 anonim ***** válasza:
Erdekes.... Az igazolast ugy szoktak kiadni, hogy a gyerek szuletesi idejetol varhatoan x ideig, ami minimum 18 ev.... Akkor tudom elkepzelni a fix idopontot, ha a legnagyobb kozelit a nagykorusaghoz. Kerdezd meg a MAKot, hogy miert igy adjak neked
2014. szept. 9. 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Én a MÁK-tól kaptam egy igazolást, mikor a harmadik gyerek született, hogy mostantól három gyerek után kapom a családi pótlékot, ezen rajta van a gyerekek születési ideje is, lejárati idő viszont nincs rajta. Ezt vittem az óvodába bemutatni, nem kértem frissebbet.
2014. szept. 9. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:

A legnagyobbam 6 éves lesz, a picike 1, a középső pedig 3,5. Nem közelítenek a nagykorúsághoz.

Amikor először kértem, akkor a középsőm még tartós betegnek számított, emelt csp-vel, és az Ő státuszának lejártáig szólt az igazolás. Asztmásként már nem számít betegnek, így megváltozott a csp utána, kértem is új igazolást. azóta küldik úgy, hogy 2-3 hónapig érvényes.


Hatósági Bizonyítvány családi pótlék folyósításáról

Fel vannak sorolva a gyerekek taj számmal és születési idővel, mellette a folyósítás kezdete (mindegyiküknél 2014.02.01.) és a vége (mindegyiküknél 2014.10.31.), mellette az összeg, 16.000 mindhárom helyen.


Felhívom a MÁK-ot és rákérdezek.

2014. szept. 9. 13:11
 4/5 anonim ***** válasza:

Nekem a bolcsibe kellett ivazolas a csp-rol a nagylanyomhoz tavaly. Ott az volt irva a datumhoz, amikor a 6.eletevet betolti.

Nem tudom miert csak addig. Gondolom a suliba kell majd valamit kitolteni.

2014. szept. 11. 08:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Felhívtam a MÁK-ot, azt mondták, azért így van, mert a nagyfiam tölti a 6. életévét és Őutána már nem nevelési támogatásként fogom kapni a csp-t, hanem iskoláztatási támogatásként. Ez csak nekik számít, nekem minden ugyanaz marad.
2014. szept. 11. 08:59

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!