Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Családi pótlék » Mit tudtok ki kap nyári...

W.A.Lacky 1 kérdése:

Mit tudtok ki kap nyári szünidei gyermek étkezést? Nálunk a gyermekvédelmi támogatottak csak akkor ha 2h-3h Hátrányos helyzetű, vagy Halmozottan hátrányos helyzetűek akkor kapnak.

Figyelt kérdés
Nem számít sem nagy család, sem a gyermekvédelmi támogatás. Csak a 2h vagy a 3h. Igénylőlapot kitöltették, leadták, és utána jöttek ezzel, hogy nem jár. Mit tudtok, mik a tapasztalatok? Várom a válaszaitokat.

2016. jún. 24. 12:22
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:

Itt utolso bekezdésben irnak rola.

A szülőnek külön igényelni kell a szünidei étkeztetést és még azt is irják hogy attol még nem kell a bölcsiben/oviban lennie, mert házhoz is viszik.

Bővebbet hetfon tudok majd

2016. jún. 24. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
2016. jún. 24. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen!

Csak furcsa volt, hogy szóltak mindenkinek akit érint, hogy lesz étkeztetés, most meg, hogy mindenki beadta az igénylést, már szórják is kifelé, hogy csak jóval kevesebbeknek jár.

Nem egy ismerősöm van ebben a helyzetben, és sokakat érint itt a településünkön, gondoltam rákérdezek, hátha..

2016. jún. 24. 15:05
 4/11 anonim ***** válasza:
Én majd irok ha lesz infom
2016. jún. 24. 19:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen, várom.
2016. jún. 24. 22:59
 6/11 anonim ***** válasza:

Nálunk az biztos, hogy egyik feltétele volt, hogy nyilatkozni kellett, hogy legalább egyik szülőnek max. 8 osztálya van.

(mi nem igényeltük, csak tudom)

2016. jún. 27. 11:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim válasza:
Az idei évtől az önkormányzatoknak a hátrányos vagy halmozottan hátrányos helyzetű gyerekeknek kötelező biztosítaniuk a szünidei gyermekétkeztetést. De biztosíthatják a gyermekvédelmi kedvezményben részesülő gyermekek számára is, de ez nem kötelező, tehát a hátrányos helyzetűek mindenhol kapnak, a gyermekvédelmire jogosultak viszont csak ott, ahol az önkormányzat úgy dönt, hogy a részükre is biztosítja. Tehát a helyi polgármesteri hivatalban kellene megkérdezni, hogy a ti településeteken hogy lesz. Itt nem fogja tudni neked senki megmondani, legfeljebb akkor, ha megmondod melyik településről van szó.
2016. jún. 27. 12:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
A mi városunk automatkisan biztosítja, amíg a gyerek a szünidőben is jár külön kérelmezni nem kell. Viszont ha nem jár a gyermek, akkor kell külön kérelmezni a házhoz szállítós esetben.
2016. jún. 29. 17:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat.

Ismerősöm Acsán lakik, mikor írtam nála voltam, és onnan kérdeztem.

Csak a 2h-sok és a 3h-sok kapnak, gyermekvédelmisek itt nem.

Így sok családdal kibabráltak.

Csak azt nem értem, minek kellett megigényelniük.

Leadták az igényléseket és ami járna nekik azt lenyelték felsőbb szinten?

2016. júl. 1. 07:39
 10/11 A kérdező kommentje:
Csak a 2h-sok és a 3h-sok kapnak, gyermekvédelmisek így nem
2016. júl. 1. 07:41
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!