Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Családi pótlék » Idén érettségizek,18 múltam,...

Idén érettségizek,18 múltam, jövőre szeretnék továbbtanulni, családi pótlék illetve gyermektartás jár-e még?

Figyelt kérdés

Én és a testvérem külön lakunk édesanyámmal, meglehetősen szerény körülmények között. Jövőre jelentkeznék egyetemre, saját városban, tehát maradnék itthon. Ilyenkor hogyan lehetne vagy milyen lehetőség van gyerektartásra és családi pótlékra? Vagy ezek helyettesítésére?

És mi alapján / kb . mekkora összegre lehet számítani?



2016. okt. 24. 19:56
 1/4 anonim ***** válasza:
87%
Családi pótlék már nem fog utánad járni, de a felsőfokú tanintézetben van lehetőség szociális támogatás elnyerésére. Ennek az összege iskola függő. Emellett van tanulmányi ösztöndíj, érdeklődhetsz a lakóhelyed szerinti önkormányzatoknál is. Nem tudom, hogy van e még Bursa Hungarica, de ott megmondják. Elvált szülők esetében - ha jól tudom - a gyermektartás addig jár, míg nappalin tanulsz.
2016. okt. 24. 20:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%

A lakhelyednél lehet érdeklődni a Bursáról. Egyetemen pedig tanulmányi eredmény alapján jár(ha nem önköltségesre mész).

Emellett függ a szaktól is, és intézménytől.

Van olyan mérnökire járó ismerősöm is aki havi szintre lebonta kapott/kap 170-et. (Köztársasági ösztöndíjas, plusz van egy csomó támogató ösztöndíjuk).

Orvosis ismerősöm tartja a csúcsot, Ő 190-et szed össze havonta.

Nekem havi 35 jön össze. Kb. átlag körül van, ha jól tanulsz. :)


Családi pótlék nem fog járni(ha OKJ-ra mész, akkor igen). Gyerektartás még fog járni amíg el nem végzed. (23-25 a korhatár) Attól függ, mikor végzel.

2016. okt. 24. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
mindkét választ köszönöm! :)
2016. okt. 24. 20:58
 4/4 anonim ***** válasza:

Bursával az a baj, hogy szerintem legalábbis nagyon nem jól van megszervezve. Mármint az a része hogy idén is nov.8 a határidő a papírok lesdására és jobb esetbe februárra lesz is valami belőle.

Amúgy kérdező hova szeretnél menni akkor talán többet tudunk mondani :)

ELTE-n pl van egy alaptámogatás, amit mondjuk csak egyszer kapsz meg, ha alap vagy osztatlan államin kezdesz akkor 59.500 forint.

-rendszeres szoctám (több kategóriás 1/A (23.800) 2/B (11.900) 3/C (5.900) havonta) de ugye ehez is államin kell lenned és el kell érjed a megfelelő pontszámokat. Főleg arra kapsz pontot hogy mennyi az 1 főre jutó jövedelem. Spec nekem 41.000/főre jött ki havonta és 25-26 pontot kaptam rá. 30 volt a ponthatár.

-Tanulmányi ösztöndíj (ez csak tőled függ.)

-Köztársasági ösztöndíj (szintén)

-rendkívüli szoctám (halál,válás,betegség etc kategória)

2016. okt. 24. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!