Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Családi pótlék » Emelt családinál hogyan...

Emelt családinál hogyan vehető igénybe a közgyógy és az utazási kedvezmény?

Figyelt kérdés
akik ilyet kapnak azoktól szeretném megtudni milyen módon járnak a kedvezmények. Köszönöm.

2017. febr. 16. 14:59
 1/4 anonim ***** válasza:

Szia. megkaptátok a szakorvosi javaslatot?

Ha már megigényelted az emelt családi pótlékot, akkor a határozattal együtt, automatikusan küldeni fogják az utazási kártyát. Ezzel a kártyával a gyerek és 1 felnőtt kísérő 90%os jeggyel utazhat. A bkv-n pedig ingyen.

A közgyógy igényléshez a háziorvostól kell kérni igazolást, amit csak akkor tudsz, ha megérkezett a kormányhivataltól a határozat az emelt családi pótlékról. Nem emlékszem hova kell bevinni a papírokat, de a gyerekorvos ezt meg fogja mondani, mikor kiadja lezárt borítékban a szükséges igazolást.

Emellett ha még nem töltötte be a gyermek a 10 éves kort, akkor Gyes is jár utána, ami mellett teljes munkaidőben is lehet dolgozni.

Remélem tudtam segíteni. :)

2017. febr. 19. 20:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
nagyon szépen köszönöm. A határozat megjött ,az utazási is.A közgyógyot nem tudtam így nagyon sokat segítettél.
2017. febr. 23. 13:34
 3/4 Nagy Edus válasza:
Szia neharagudj megkérdezhetem mennyi idő alatt,kaltál hatarozatot es összeget?
2018. márc. 6. 05:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Első vagyok. Az összeg jön 30 napon belül. A határozat és a kártya valamivel később szokott érkezni.
2018. márc. 6. 07:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!