Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Családi pótlék » Van itt rajtam kívül olyan...

Van itt rajtam kívül olyan aki német országban szült határozott idejű szerződéssel?

Figyelt kérdés

Amióta itt élünk kint dolgozom,de most hogy kéne kapjam a véglegesítést természetesen nem hosszabbítanak. Munkanélkülit fogok kapni,persze az is jó pár száz euróval kevesebb mint a fizum.

és kiesik -5 hónapom mivel mostantól már itthon leszek,így a későbbiekben a szülői támogatás is jóval kevesebb lesz/ azt hiszem magyar országon ez a családi pótlék. De a munkanélkülit is csak októberig kapom,mert itt szülés előtt 6 héttel már valamiféle mutterschaft pénz jár,ami nekem szintén nem fog mert nincs munkaadóm. Hiába dolgoztam le két évet, a végén semmi sem jár,megvagyok lőve,semmi támogatást nem kapok mert párom fizetését magasnak ítélik meg,ami kész vicc.

pedig abból nem fogunk tudni megélni.

vagyis októbertől akár haza is mehetnék magyar országra mert a végén még ott is jobban járnék. Sajnos a németem nem olyan erős hogy hivatalos ügyeket intézzek,így is valakinek a segítségére szorulok mindig.

teljesen tanácstalan vagyok,mindenki mást mond, mindenki jó pénzt kapott,csak én vagyok ilyen szerencsétlen,hogy még a babavárást is végig idegeskedjem. Aztán konkrétan a megélhetésért küzdjünk?

Valaki járt már így vagy tudnátok tanácsot adni?

Esetleg ez otthon is ilyen nehézkes?

köszönöm

16Hkm



2017. jún. 12. 14:12
 1/10 anonim ***** válasza:
Mennyi ideje vagy annál a cégnél aki nem akar véglegesíteni? A szerződés "felbontása" azaz nem meghisszabbítása előtt vagy után jelentettél terhességet? Orvosi papírt vittél-e róla?
2017. jún. 12. 16:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
Két éve vagyok ott,hosszabbítás előtt már szóltam mert nehéz a munka és nem emelhettem többet. És rögtön vittem az orvosi igazolást
2017. jún. 12. 20:18
 3/10 anonim ***** válasza:
76%

Első vagyok,ezt cseszted el,nem kellett bolna addig szólni,míg nem.hosszabítják.meg a szerződést. Mert így természetes,hogy nem hosszabbítják meg hogy ne kelljen utánad fizetniük.

Olyat dolgoztál,ami a terhességgel nem összeegyeztethető? 100 százalékos a táppénz,ki kellett volna íratnod magad a háziorvossal,és nem kellett volna bevallanod,hogy terhes vagy ( persze hónapokig nem lehet titkolni,de ha a szerződés hosszabbításáig 1-2 hónap volt akkor butám csináltad)

Mivel a szerződésed határozott idejű, így teljesen legálisan megtehetik,hogy nem hosszabbítják meg (két évig lehet határozatlanidejú, utána unbefristetet kell,hogy adjanak vagy el kell hogy küldjenek. Veled a második történt. Pech.)


Most annyit tudsz tenni,hogy keresel valakit aki intéz neked kindergeldet, de így munkanélküliként tényleg nem kell sokra számolnod. A gyerkőcnek van apja, neki kell eltartson. Ha összeházasodtok,akkor ugrik egyet az adóbesoroláson és bár a bruttó fizetése ugyanannyi marad, a nettó sokkal több lesz, érdemes fontolóra venni. Mindemellett kérhettek lakástámogatást is!


De ahogy írtad,nem beszéled a nyelvet, ez is szívás. Illett volna picit nyelvet tanulni az idő alatt,míg dolgoztál,mert most ki vagy szolgáltatva,de baromira.

Mai napig felháborít,hogy egyesek azt hiszik,hogy németországban felesleges németül tudni :/

2017. jún. 12. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
39%

Ez tényleg nevetséges, két év alatt nem sikerült annyit megtanilni németül, hogy elintézz valamit egyedül? Arról nem veszélve, hogy a gyerek is ráért volna még fél évet, nem? Mert ha megkapod az unbefristet vertragot, akkor egészen más lenne. Ennyire nehéz kicsit gondolkodni?


Szerintem nyugodtan költözzetek "haza".

2017. jún. 13. 07:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
0%

Agyamra mennek már a hozzád hasonló idióták. Szóval a terv az volt, hogy kimegyünk Németországba és majd segélyből felneveljük a gyerekeinket? A másik dolog meg, ha már gyereket akartok, akkor a férjnek legyen elég bevétele ahhoz, hogy a feleséget és majd a születendő gyereket eltartsa. Harmadik meg az, hogy 2 év után még mindig képtelen vagy hivatalos ügyeket intézni? Seggedet vakartad otthon ez idő alatt vagy mi? De a segély már kellene? Én is 2 éve élek itt, de szinte mindent magam intézek.

A terv amúgy mi lett volna a születése után? Tanuljon meg az orvos, meg a nővér, meg a gondozó meg mindenki magyarul miattad, mert te semmit sem tudsz németül elintézni? Gyerek mellett még annyi időd se lenne a nyelvre. Maradnának a magadfajták a seggükön otthon...

2017. jún. 13. 16:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
19%
fú de haragszom az ilyen magadfajta bevándorlókra, akik a nyelvet meg nem tanulják, semmi normális végzettségük de elvárják h befogadják őket. Nincs erre igény Németországban és miattatok előítéletesek a németek a külföldiekkel. Ezért kell nekünk, egyetemet végzett, szinte perfekt németül beszélő "bevándorlóknak" néha kétszer annyit telejsítenünk, mert miattatok az első benyomás az h jajj ne megint egy kelet európai
2017. jún. 25. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
44%

Jesszus!!!

Szegyelljetek magatokat!! Irigy nepseg...sajnaltok mindent a masiktol....tipik magyar mentalitas,megerdemlitek h veletek is ugyanigy cselekedjenek,ahogy ti masokkal

2017. jún. 27. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
46%

Irigy népség? Sok minden elhangzott itt, de senki nem irigyelte a kérdezőt, amiért évek alatt sem volt képes egy minimális nyelvtudást összeszedni, vagy amiért nem voltak képesek addig várni a gyerekkel, amíg megvan a munkaszerződés.


Én egyáltalán nem irigylem őket, inkább szégyellem magam. Helyettük is.

2017. jún. 27. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
44%
8as jól mondja. Miért irigyelném? Az egész sztori megtestesíti azt, ami egy külföldre szakadt valami rémálma. ;D
2017. jún. 28. 06:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
43%

Mert hogy viselkedtünk? Ő kérdezett,mi pedig válaszoltunk rá!


Nem mi kényszerítettük bele ebbe a buta helyzetbe....

Irigység? Mire is? Arra,hogy terhes marad egy idegen országban, nyelvtudás és lehetőség nélkül? Irigy legyek arra,hogy nem gondolkodott előre? Haggyuk már...

2017. jún. 28. 08:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!