Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Családi pótlék » A családi adókedvezményt hol...

A családi adókedvezményt hol kell igényelni?

Figyelt kérdés
Az adóbevalláson, vagy külön papíron? Be kell mennem a NAVhoz ilyen nyomtatványért?
2018. jan. 23. 08:26
 1/5 anonim ***** válasza:
52%

Szia!


Munkáltatótól kell igényelni.

Kapsz majd egy nyomtatványt,kitöltöd és leadod.

2018. jan. 23. 08:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Vagy a munkáltatónál érvényesíted a fizetésedből havonta, vagy egy összegben kéred az adóbevallásban. Akkor nem külön papíron kell, hanem a bevallásban van olyan pont, hogy mennyire vagy jogosult, mennyit érvényesítettél év közben, és mennyit szeretnél a bevallásban.
2018. jan. 23. 09:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Munkahelyről kapsz nyomtatványt.
2018. jan. 23. 10:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Koszonom. A munkahelyem nem kifizezohely, egy osszegben szeretnem igenybevenni. De most a tervezetet kuldik, azt meg at tudom irni, v alapbol beleirjak? Bocsi hulye vagyok tudom, de ez lesz az elso alkalom, hogy igenybe veszem.
2018. jan. 23. 12:43
 5/5 VeDi84 ***** válasza:

Amennyiben aktuális még a kérdésed: nem fogják beleírni a tervezetbe, hiszen honnan is tudná a NAV, hogy jogosult vagy rá. 2 dolgot tehetsz: vagy megvárod a tervezetet és azt módosíttatod ! március 15-e után lesz tervezet), vagy besétálsz a NAV-hoz a papírjaiddal és elkészítik a helyes bevallást.

Én az utóbbit választottam. Amint meglett minden igazolásom, bementem, hogy csinálják meg. Először húzták a szájukat, hogy majd lesz tervezet stb., de közöltem, hogy már most tudom, hogy nem lesz jó (egészségpénztár és magzati adókedvezmény miatt), ezért csinálják csak meg, hogy mielőbb megkapjam azt, ami jár. Így is eltelik a bevallás leadása és a kiutalás között 30 nap, de legalább március elején megkapom, nem pedig április végén.

2018. febr. 14. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!