Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Családi pótlék » A húsvét miatt esetleg lehet...

A húsvét miatt esetleg lehet hogy előbb hozza a postás a Cs. P-t?

Figyelt kérdés
Kérem bunkóskodó válaszadók kíméljenek!
2018. márc. 23. 12:01
1 2
 11/15 anonim ***** válasza:
72%
Nem mondom,hogy nem esne jól,ha néha gondolna az állam a kisgyerekesekre is.Viszont.Nem azért kell szülni,hogy majd az államtól várjuk a különböző támogatásokat.Nem az állam dolga eltartani,felnevelni,ruházni,etetni a gyermekeinket.Mindenki akkor és annyi gyereket vállaljon,amennyit tisztességesen fel tud nevelni a havi bevételböl.Nem az államot kell szídni,hisz nem nekik szültünk.
2018. márc. 23. 19:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/15 anonim ***** válasza:
45%

3. válaszoló vagyok. Egy gyerekem van, pontosan azért, mert őt szépen el tudjuk tartani. Én nem írtam egy szóval sem, hogy várnám a cspt, mert nem várom. De erről beszélgettünk a barátnőimmel, akiknek kisebb a gyerekeik, és többen is vannak.

Értem én, hogy dolgoztak, stb...

De mi is dolgozunk! 32 éves vagyok, 6 év munkaviszonyom van. Na még 34 év és nyugdíjba mehetek.

Viszont igazságtalanság ez az utalványosdi a gyerekekkel szemben!

Plusz a nyugdíjasok nagy kedvezménnyel vagy ingyen utazhatnak,pedig van önálló jövedelmük... A diákoknak nincs, és mégis csak 50% a kedvezményük....

Így vagy úgy, de akkor is igazságtalanság!

És jöhettek nekem a " nem az állam nyakára kellett volna szülni", mert rólam ez lepereg, ugyanis rám nem vonatkozik.

És nem hinném, hogy akik itt irogatnak, azokra igaz lenne ez a szállóigétek, mert soha nem tudhatjuk, hogy amikor vállalták a gyereket/gyerekeket milyen helyzetben voltak, és miért kerültek olyan helyzetbe, hogy most arra a kevéske pénzre is rá van szorulva.

Valaki írta a spórolást... Neki csak egy mondást idéznék: "Szarból nem lehet várat építeni."

2018. márc. 23. 19:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/15 A kérdező kommentje:

Kedves 12 válazoló nagyon jól beszélsz!!

Ment a zöld kezecske😉😉☺☺

2018. márc. 24. 13:27
 14/15 anonim ***** válasza:
71%

Nem tudom, ki röptette fel a neten ezt, hogy előbb jön a csp, húsvétkor sosem jött előbb, és teljesen normális időben fog jönni hó elején.


Az Erzsébet utalványra sem ácsingózom, viszont az tény, hogy ha potyapénz van, akkor azt a nyugdíjasoknak adják, nem másnak. Volt régen 13. havi nyugdíj is, most meg ez az utalványosdi van. Mire föl? Azért, mert dolgoztak? (már aki, mert azért szép számmal van olyan is, aki csak lébecolt a rendszerváltás előtt, aztán meg a gyerekein élősködött, amíg nyugdíjba nem ment, ők ugyanúgy kapnak potyapénzt) Oké, nagy részük dolgozott. Fizetésért. Amit akkor meg is kaptak. Ezek után most nyugdíjat kapnak, meg egy csomó kedvezményt. Szar ügy, hogy a nyugdíjminimum annyi, hogy még éhenhalni is kevés, de ezt nem oldja meg a választások előtt osztogatott tízezer forint (mint ahogy például a közalkalmazottak bérét sem oldja meg a bérkompenzáció, aminek köszönhetően mindenki bérminimumot keres, akár egy éve dolgozik, akár tizenöt, akár középfokú a végzettsége, akár felsőfokú). Ezek a dolgok semmit nem oldanak meg, csak szavazatvásárlás a céljuk.

2018. márc. 30. 16:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/15 anonim ***** válasza:
100%
Én nem féltem a nyugdíjasokat,főleg azokat akik 90 körül vagy előbb mentek nyugdíjba. Elég volt 20 év a nyugdíjhoz és ma már bőven 100 rugón felül kapnak,ezt tapasztalom a családban.
2018. márc. 30. 16:40
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!