Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Családi pótlék » Az igaz, hogy a családi...

Az igaz, hogy a családi pótlék megigényléséhez mindhármunknak (apa, anya, baba) ugyanaz az állandó lakcím kell és nem elég, ha mindhármunknak az ideiglenes lakcíme ugyanaz?

Figyelt kérdés
2018. máj. 16. 15:32
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Nem kell, hogy ugyanaz legyen
2018. máj. 16. 15:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Biztos, hogy nem, mert a férjemnek ez csak ideiglenes lakcíme, mégis 3 éve kapjuk a családit.
2018. máj. 16. 15:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
Azt elfelejtettem írni, hogy a különbözetet ausztriából szeretnénk majd visszaigényelni, Nem tudom, hogy ez pl. befolyásolja-e ezt a lakcím dolgot?
2018. máj. 16. 15:55
 4/7 anonim ***** válasza:

Sem a magyar sem az ausztriai családi pótlékhoz nem kell az állandó lakcím.

Elég ha a tartózkodási hely azonos.

Az ausztriai különbözet igènylésnél fontos, hogy ha visszamenőleg igénylitek akkor abban az időszakban is azonosnak kell lennie a lakcímnek.

A különbözethez ezt a lakcím szerinti népességnyilvántartónál kell leigazoltatni.

2018. máj. 16. 16:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Értem az jó akkor, ha elég az ideiglenes is.
2018. máj. 16. 17:38
 6/7 anonim ***** válasza:
Nekem van egy állandó lakcímem és a tartózkodási helyem az, ami a férjemnek és a gyerekünknek az állandója. 7 éves elmúlt a fiunk és kapjuk a családi pótlékot.
2018. máj. 16. 19:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 Pumukli211 válasza:
Nálunk igényléskor is eltéro volt gyermek és anyuka tartozkodási cime, de ugyanaz volt állando, FEBR-év végéig kaptuk potlekot, utána hiánypotlást kuldtek...h. igazoljuk, h. velünk él együtt gyermek, mivel még majusban elkoltoztunk Bp-en belul, ahova amugy be lett egesz család jelentve...nem tudtunk ragálni levelre (mert azt tartozkodási cimre kuldtek...), megszuntettek utána azonnal utalást. Most vettük észre, nem akarják utalni 1,5 évre csak elmult 2 honapra a potlékot...elég fontos szerintem ezek alapjan mi a tartozkodási cime a családnak...
2021. márc. 25. 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!