Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Családi pótlék » Ausztriában tartózkodom a...

Ausztriában tartózkodom a fiammal fél éve. Mehet továbbra is neki a magyar családi pótlék, vagy le kell mondjam? Osztrák ellátásokat nem kapunk, ő 10 éves, egyházi ellátmányban részesülünk, ami nem minősül munkának.

Figyelt kérdés

Osztrák ellátásokat nem kapunk, ő 10 éves, egyházi ellátmányban részesülünk, ami nem minősül munkának.


Az ellátás folyósítását szüneteltetni kell:


a) az ügyfél távolléte alatt, ha az ügyfél 3 hónapot meghaladó időtartamra olyan államba távozik, amely nem az EU tagállama, nem EGT-tagállam, vagy nem olyan állam, amelynek állampolgára azonos jogállást élvez az Európai Közösség és tagállamai vagy az EGT-megállapodásban részes állam állampolgárával.


b) az egyéb ellátás folyósításának időtartama alatt, ha a külszolgálatot vagy külföldi szolgálatot teljesítő személy részére a Cst. alapján ellátásra jogosító gyermekre tekintettel jogszabály alapján egyéb ellátást folyósítanak.


"nem az EU tagállama, nem EGT-tagállam, vagy nem olyan állam, amelynek állampolgára azonos jogállást élvez az Európai Közösség és tagállamai vagy az EGT-megállapodásban részes állam állampolgárával."


Ausztria az nem ilyen. Tehát Magyarországról kaphatjuk tovább? Az én értelmezésem szerint igen. Ti mit tudtok erről?

Telefonon az ügyintéző azt mondta, hogy nem.


2019. máj. 13. 13:41
 1/3 anonim ***** válasza:
96%
Tehát a laikusok velem3nye a lényeg, nem az, hogy amit mond a hozza értő ügyintéző ?
2019. máj. 13. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:

Nem laikus az, aki benne van a helyzetben.

Lehet, h az ügyintéző a laikus, ha az ellentettyét beszéli a jogszabályoknak.

Volt már rá példa nem kevésszer.

Tudsz is a konkrét kérdésemre relevánsan válaszolni, vagy csak úgy idekeveredtél?

2019. máj. 13. 13:55
 3/3 anonim ***** válasza:
95%
Csak úgy idekeveredtem, gondoltam válaszolok a kérdésedre. Meg is tettem. További szép napot
2019. máj. 13. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!